Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:54

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1027 hPa
  • Wiatr WSW 2 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

RMF24: Burze z gradem nad Polską. Zalane ulice i piwnice

Kilkadziesiąt zgłoszeń o podmytych ulicach, zalanych piwnicach i przejazdach pod wiaduktami dostali strażacy ze Szczecina. Po południu przez miasto przeszła ulewa. Grad wielkości piłek do ping-ponga spadł natomiast w gminie Lubawa na Warmii i Mazurach.

Strażacy w Szczecinie dostali kilkadziesiąt zgłoszeń. W niektórych przypadkach prosili mieszkańców o cierpliwość. Wody było tak dużo, że studzienki nie były w stanie jej przyjąć.

Reklama

Sytuacja w wielu miejscach wróciła do normy, gdy deszcz przestał padać. Interwencja strażaków była jednak niezbędna m.in. komisariacie policji W Szczecinie nad Odrą.

Spadł grad wielkości piłek do ping-ponga

Wieczorem burze pojawiły się także m.in. nad Trójmiastem i Nidzicą na Warmii i Mazurach. "Grad wielkości piłek do ping-ponga spadł natomiast w gminie Lubawa w woj. warmińsko-mazurskim" - podało RMF FM.

Meteorolodzy zapowiadali niebezpieczne burze głównie na zachodzie kraju - od Dolnego Śląska po Pomorze. Prędkość wiatru w czasie burz może osiągnąć nawet 90 kilometrów na godzinę.

Pogodowe ostrzeżenie

Niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą wystąpić prawie w całej Polsce także we wtorek. Gwałtownym burzom może towarzyszyć też grad i bardzo silny wiatr.

IMGW wydało pogodowe alerty między innymi dla Kujaw i Pomorza, Ziemi Łódzkiej, Mazowsza oraz Warmii i Mazur.

Synoptycy mają także dobre informacje. Temperatura będzie spadać.

Najchłodniej będzie na północy Polski - tu termometry w najbliższych dniach będą pokazywały około 23 stopnie. Najcieplej na południu i południowym wschodzie: 25-26 stopni. 

Sprawdź prognozę pogdy dla twojego miasta i regionu!

RMF/INTERIA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: burza | gradobicia | pogoda | gradobicie

Reklama

Reklama