Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:50

06:32 18:20

17:46 02:09

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 18°C 11°C
Środa 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

RMF: Nawałnice w południowej Polsce. Zerwane dachy

​Pogodowe kłopoty na południowym zachodzie Polski. Przez Landzmierz w woj. opolskim przeszła nawałnica. Z kolei na Śląsku strażacy odebrali ponad 250 zgłoszeń o różnego rodzaju uszkodzeniach i ciągle otrzymują kolejne - podaje RMF na swojej stronie internetowej.

W Landzmierzu to była krótka, ale bardzo intensywna nawałnica. Wiatr pozrywał dachówki i blachodachówki z kilkunastu budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. Uszkodzony jest także dach szkoły. Na szczęście nikt nie został ranny.

Reklama

Uważać trzeba jednak na drogach, gdyż w całym powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w wielu miejscach leżą połamane drzewa.

Problemy także na południu województwa śląskiego. Tam strażacy odebrali ponad 250 zgłoszeń. Najwięcej pracy służby mają w rejonie drogi między Nędzą, a Kuźnią Raciborską. Powalone drzewa tarasują tam przejazd i dosłownie trzeba się przez nie przedzierać. W jednym miejscu drzewo przewróciło się na samochód. Jadący w nim mężczyzna został ranny i trafił do szpitala.

W Nędzy natomiast w czasie nawałnicy jedna kobieta zasłabła i trzeba było wezwać do niej karetkę. W Lyskach z kolei wiatr zerwał dach z domu pomocy społecznej.

W pasie od Raciborza, przez Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie i Cieszyn strażacy mówią o zerwanych dachach, uszkodzonych budynkach, połamanych drzewach i uszkodzonych samochodach. 

Marcin Buczek

Bartek Paulus

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje