Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:17

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 37 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
18% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

RMF: Nawałnice po fali majowych upałów. "Grad wielkości piłeczek pingpongowych"

Po fali majowych upałów w czwartek przeszły nad Polską nawałnice. "W Zgierzu śnieg zalegał na ulicy, na poboczach, samochodach" - informuje radio RMF FM. Niebezpieczna pogoda była także w Śląskiem. Pasażerowie pięciu samolotów na lotnisku w Pyrzowicach nie mogli - ze względu na szalejącą burzę - opuścić maszyn.

Po nawałnicy, która przeszła nad Zgierzem i Aleksandrowem Łódzkim zrobiło się biało. 

"W Zgierzu spadł śnieg z deszczem. Śnieg zalegał na ulicy, na poboczach, samochodach" - powiedział radiu RMF FM pan Sebastian dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM.

W niektórych częściach miasta przez kilkadziesiąt minut padał grad wielkości piłeczek pingpongowych. Wyrządził poważne szkody. Strażacy mieli pełne ręce roboty - przyznał oficer dyżurny ze stanowiska kierowania komendy powiatowej straży pożarnej w Zgierzu.

Nawałnica przeszła także w Śląskiem. Pasażerowie pięciu samolotów na lotnisku w Pyrzowicach nie mogli opuścić maszyn. Jak informowała obsługa lotniska, powodem była silna burza. Chodziło o względy bezpieczeństwa - jeśli nawałnica ma miejsce 8 kilometrów od pasa startowego, a wiatr wieje z prędkością powyżej 55 kilometrów na godzinę, to obsługa samolotu jest niemożliwa. Jest to niebezpieczne zarówno dla pasażerów jak i pracowników - wiatr mógłby na przykład przewrócić podstawione schody. 

Reklama

Przypomnijmy, że w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dziesięciu województw. Powodem były prognozowane burze oraz towarzyszący im grad i wiatr, osiągający w porywach 100 km/h.

(m)

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje