Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:06

7:36 15:58

13:164:31

3°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 0°C
 • Ciśnienie 1000 hPa
 • Wiatr SSW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
145% normy
pm 10
114% normy
Jutro 1°C -5°C
Niedziela 0°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

RMF 24: Załamanie pogody w Tatrach: Lawinowa "trójka"

TOPR odradza wycieczki w wysokie Tatry. Warunki są bardzo trudne: wprowadzono trzeci, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Miejscami spadło do 12 centymetrów świeżego śniegu. Lokalnie wciąż sypie.

Szlaki są nieprzetarte i łatwo zgubić drogę. Wyprawy góry utrudnia także gęsta mgła, a w takich warunkach można przez przypadek znaleźć się w miejscu, gdzie mogą zejść lawiny. - Początkowo w sobotę będą lokalnie pojawiać się przejaśnienia. Potem na Podhalu możliwe opady śniegu. Temperatura spadnie do plus 2,3 stopni. Pogoda taka jak w w kalejdoskopie: zmienna typowo marcowa - mówi Michał Furmanek z zakopiańskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Wiosna w Tatrach? Jeszcze nie

Reklama

- Na wiosnę w Tatrach jeszcze musimy trochę poczekać - dodaje dyżurny ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski. Jak podkreśla, w górach leży sporo śniegu a tego świeżego na pewno będzie przybywać.

- Warunki trudne. Osobom bez większego doświadczenia odradzamy wycieczki wysokogórskie. Turyści, którzy są przyzwyczajeni do takich przedeptanych szlaków mogą mieć problemy orientacyjne, ponieważ jak spadnie śnieg nie będzie widać, gdzie jest ścieżka a gdzie jej nie ma - ostrzega ratownik. 

Niebezpiecznie jest również na Babiej Górze. Śnieg sypał nie tylko na szczycie pokrył również drogę prowadzącą przez przełęcz Krowiarki.

Maciej Grzyb

Maciej Pałahicki

Dowiedz się więcej na temat: Tatry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy