Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:16

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 32 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Rekordy ciepła w USA

Rekordowo wysokie temperatury w Stanach Zjednoczonych powodują anomalia pogodowe. Tornada, które zwykle powstają na wiosnę, teraz zabiły już kilkanaście osób.

Gubernator Alabamy ze względu na powodzie ogłosił stan alarmowy. Niemal 200 domów zostało doszczętnie zalanych. W sąsiednim Mississippi ogromne szkody zostały spowodowane przez deszcz i tornada. W środkowej części Stanów Zjednoczonych nieprzejezdnych jest wiele dróg, co utrudnia Amerykanom powrót do domów po świętach.

- Tylko na naszym terenie tornada zniszczyły zabudowania na obszarze kilku hektarów. Pomagaliśmy mieszkańcom w ewakuacji. Na szczęście, nikt nie został ranny - mówił Charles Gordon, jeden ze strażaków uczestniczących w akcji ratunkowej. Z powodu utrudnień związanych z pogodą amerykańskie firmy kurierskie nie zdążyły dostarczyć setek tysięcy prezentów świątecznych zamawianych przez internet.

Reklama

Łącznie anomalie pogodowe dotknęły ponad 15 milionów mieszkańców USA. Odnotowywana jest również rekordowo wysoka temperatura jak na tę porę roku. Jest wyższa od przeciętnej w poprzednich latach mniej więcej o 10 stopni Celsjusza.


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne