Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:57

07:23 16:13

03:34 12:09

2°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr WSW 26 km/h
24
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
58% normy
pm 10
32% normy
Jutro 3°C -2°C
Sobota 3°C 2°C

Rekordowe upały w Tatrach

Upalny rekord pod Tatrami. Tak gorąco jak wczoraj, w Zakopanem nie było prawie od stu lat. Synoptycy ze stacji IMiGW na Równi Krupowej zanotowali aż 32,8 stopni Celsjusza.

Dzisiaj na szczęście ma być już nieco chłodniej, choć termometry nadal pokazują ponad 25 stopni. Jednak jak zapewnia szef IMiGW w Zakopanem Michał Furmanek, najbliższe dni przyniosą znaczne ochłodzenie. Przez Tatry przejdzie front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze. W najbliższych godzinach pojawi się przelotny deszcz i burze.
W czasie burz prędkość wiatru może dojść do 90 kilometrów na godzinę. Jutro ma być zdecydowanie chłodniej: maksymalna temperatura wyniesie 18 stopni, spodziewany jest przelotny deszcz i burze.
Na razie jednak w stolicy Tatr wciąż jest gorąco - termometry pokazują 28 kresek. Nieco chłodniej jest w górach - nad Morskim Okiem temperatura wynosi "tylko" 23 stopnie Celsjusza.
Michał Furmanek zapewnia, że lato w górach jeszcze się nie kończy. W niedzielę i w przyszłym tygodniu ma być ponad 20 stopni, możliwy jest też przelotny deszcz.

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne