Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:52

7:37 15:55

0:062:00

2°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1004 hPa
 • Wiatr W 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
20% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Rekordowe upały u naszych sąsiadów. A u nas wkrótce zmiana pogody

W wielu regionach Niemiec termometry pokazywały w poniedziałek 34 stopnie. W czeskiej Pradze temperatura 8 i 9 czerwca była natomiast najwyższa dla tych dni od czasu, kiedy rozpoczęto pomiary. W Polsce również na brak słońca nie możemy narzekać. Od czwartku jednak chłodniej i burzowo.

 W bawarskim Kitzingen termometry pokazały w poniedziałek 36,7 stopnia. Dotychczasowy rekord temperatury w pierwszej dekadzie czerwca wynosił w Niemczech 35,5 stopnia (3 czerwca 1947 roku we Frankfurcie nad Menem).  

Reklama

W Zielone Świątki zapełniły się niemieckie plaże nad Morzem Północnym i Bałtykiem, tłoczno było na odkrytych basenach kąpielowych. Jednak już w niedzielę wieczorem nad niektóre regiony, zwłaszcza na północnym wschodzie, nadciągnęły burze.

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim wichura powalała drzewa na domy i samochody. W poniedziałek ulewny deszcz zaczął padać w Nadrenii Północnej-Westfalii.

W berlińskim zoo niedźwiedziom polarnym podawano dla ochłody mrożone warzywa i ryby. Małpom dostarczono prześcieradła, z których same robiły sobie osłony przed słońcem.

Upały zawitały do Czech

W praskim Klementinum (dawne kolegium jezuickie na Starym Mieście), gdzie temperaturę zaczęto mierzyć w 1775 roku, termometr pokazał w niedzielę 33,6 stopnia; dotychczasowy rekord dla tego dnia czerwca wynosił tam 31,0 stopnia. 

Także poniedziałek był tam gorący - 32,2 stopnia, o 0,3 stopnia więcej niż dla 9 czerwca wynosił rekord z 1885 roku. Najgorętszym miastem w Czechach było w poniedziałek Pilzno - termometr pokazał tam 35 stopni.

Meteorolodzy ostrzegają, że we wtorek będzie w Czechach jeszcze goręcej. Władze przestrzegają ludność przed nadmiernym wysiłkiem fizycznym. 

W niektórych regionach gwałtownie wzrosło zagrożenie pożarowe. Straż pożarna przestrzega przed lekkomyślnym rzucaniem niedopałków podczas spacerów po lesie.

W Polsce również gorąco

Polska pozostaje w zwrotnikowej masie powietrza, tylko nad północny wschód napłynie do nas nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

We wtorek upalnej pogody ciąg dalszy. Termometry pokażą od 26 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 35 stopni Celsjusza we Wrocławiu! W przeważającej części kraju słonecznie i bez opadów.

W środę nadal gorąco, ale mogą pojawić się burze - między innymi w Wielkopolsce oraz w województwie lubuskim i zachodniopomorskim. 

A w czwartek - zmiana pogody. Co prawda odpoczniemy od wysokich temperatur, ale deszcz może dać się nam we znaki...  Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama