Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:31

5:37 17:51

7:4322:32

-2°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -9°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr N 20 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo czyste
pm 2.5
34% normy
pm 10
24% normy
Jutro 5°C -3°C
Piątek 6°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Rekordowe temperatury. Ludzie mdleją i słabną z powodu upału

W Mediolanie notuje się najwyższe w historii minimalne temperatury dobowe. W najchłodniejszej porze doby temperatura nie spada poniżej 28 stopni. Szczególnie trudna sytuacja jest na terenie światowej wystawy Expo, gdzie ludzie mdleją i słabną z powodu upału.

Poprzedni rekord najwyższej temperatury minimalnej w stolicy Lombardii wynosił 27,6 stopnia. Prawdziwie afrykańskie upały utrzymują się obecnie w całych Włoszech, szczególnie na północy kraju.

Reklama

W ciągu dnia w Mediolanie notuje się taką samą temperaturę, jak latem 2003 roku, które przeszło do historii jako najgorętsze w kilku krajach Europy. Stale dochodzi do awarii prądu, także sygnalizacji świetlnej, co wywołuje chaos na ulicach.

Temperatura, która z powodu wysokiej wilgotności powietrza, odczuwalna jest jako ponad 40 stopni, daje się we znaki zwiedzającym Expo. Każdego dnia ambulanse wzywane są na ekspozycję około 70 razy. Pierwszym miejscem schronienia na wielkich terenach targowych Rho są klimatyzowane pawilony.

Najbardziej oblegany jest pawilon Republiki Czeskiej, gdzie znajduje się basen, w którym kąpią się przede wszystkim dzieci.

Na głównej alei, przy której stoją pawilony poszczególnych państw, zainstalowano kurtyny wodne i mniejsze rozpylacze wody, by złagodzić trudy oczekiwania w kolejkach.

Za prawdziwy raj dla zwiedzających uchodzi pawilon Austrii, gdzie zasadzono las. Dzięki setkom drzew temperatura jest tam o 4-5 stopni niższa niż na zewnątrz.

Po tym, gdy w polskim pawilonie rozdano kilka ton jabłek, teraz z podobną inicjatywą wystąpili Włosi. Przed pawilonem Palazzo Italia związek rolników częstuje turystów śliwkami, brzoskwiniami i morelami.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy