Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 23:49

5:25 19:55

1:5523:25

19°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr CLM 0 km/h
 • Dla biegaczy
  6
  Dobre

  Dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
63% normy
Jutro 27°C 16°C
Poniedziałek 29°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Rekordowe temperatury. Ludzie mdleją i słabną z powodu upału

W Mediolanie notuje się najwyższe w historii minimalne temperatury dobowe. W najchłodniejszej porze doby temperatura nie spada poniżej 28 stopni. Szczególnie trudna sytuacja jest na terenie światowej wystawy Expo, gdzie ludzie mdleją i słabną z powodu upału.

Poprzedni rekord najwyższej temperatury minimalnej w stolicy Lombardii wynosił 27,6 stopnia. Prawdziwie afrykańskie upały utrzymują się obecnie w całych Włoszech, szczególnie na północy kraju.

Reklama

W ciągu dnia w Mediolanie notuje się taką samą temperaturę, jak latem 2003 roku, które przeszło do historii jako najgorętsze w kilku krajach Europy. Stale dochodzi do awarii prądu, także sygnalizacji świetlnej, co wywołuje chaos na ulicach.

Temperatura, która z powodu wysokiej wilgotności powietrza, odczuwalna jest jako ponad 40 stopni, daje się we znaki zwiedzającym Expo. Każdego dnia ambulanse wzywane są na ekspozycję około 70 razy. Pierwszym miejscem schronienia na wielkich terenach targowych Rho są klimatyzowane pawilony.

Najbardziej oblegany jest pawilon Republiki Czeskiej, gdzie znajduje się basen, w którym kąpią się przede wszystkim dzieci.

Na głównej alei, przy której stoją pawilony poszczególnych państw, zainstalowano kurtyny wodne i mniejsze rozpylacze wody, by złagodzić trudy oczekiwania w kolejkach.

Za prawdziwy raj dla zwiedzających uchodzi pawilon Austrii, gdzie zasadzono las. Dzięki setkom drzew temperatura jest tam o 4-5 stopni niższa niż na zewnątrz.

Po tym, gdy w polskim pawilonie rozdano kilka ton jabłek, teraz z podobną inicjatywą wystąpili Włosi. Przed pawilonem Palazzo Italia związek rolników częstuje turystów śliwkami, brzoskwiniami i morelami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL