Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:33

07:23 15:26

21:01 12:55

-5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr W 4 km/h
Jutro 0°C -4°C
Poniedziałek -2°C -6°C

RCB wysyła ostrzeżenia. Uwaga na silne porywy wiatru. Powieje nawet 115 km/h

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła alerty z powodu możliwości wystąpienia silnych porywów wiatru. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydano dla większości kraju.

"Uważajcie! Dziś będzie mocno wiało w całej Polsce! IMGW wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem" - przekazało RCB na swoim profilu na Twitterze.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla woj. kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i części zachodniopomorskiego oraz podkarpackiego. Tam do godzin popołudniowych należy się spodziewać wiatru, który w porywach może osiągnąć do 85 km/h.

Natomiast w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim będzie jeszcze mocnie wiało. Dla tych regionów ogłoszono alarm drugiego stopnia, co oznacza, że w porywach wiatr może dochodzić nawet do 115 km/h.

Reklama

W trakcie wichury nie wolno chować się pod drzewami!

RCB przypomniało, żeby zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które może porwać wiatr, a w trakcie wichury nie chować się pod drzewami.

Silny wiatr już spowodował szkody, na szczęście niewielkie. Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg Karol Kierzkowski poinformował, że w miejscowości Siedlec (w pow. pajęczańskim, woj. łódzkim) konar drzewa spadł na samochód, w którym była kobieta. Choć nie miała obrażeń została profilaktycznie zabrana na badania do szpitala.

Do godziny 12 w sobotę strażacy odnotowali w całej Polsce 1282 zgłoszenia związane z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu. Najwięcej zgłoszeń było w woj. kujawsko-pomorskim - 208, zachodniopomorskim - 169, wielkopolskim - 169 oraz mazowieckim - 150.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wiatr | alert RCB | alerty IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama