Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:43

07:22 15:27

04:03 15:03

4°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 991 hPa
  • Wiatr S 13 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
89% normy
pm 10
60% normy
Jutro 5°C -2°C
Piątek 1°C -2°C

Rady na zimę? Nie noście czapki, nie podnoście temperatury

Brytyjscy eksperci mają zaskakujące rady na zimę. Niektóre wbrew przyjętej logice. Nie podwyższajcie temperatury centralnego ogrzewania, nie noście wełnianych czapek i rąk w kieszeniach - to tylko niektóre z nich.

Według uczonych, nagłe zmiany temperatury mogą wywołać zaburzenia w krążeniu krwi, wełna wcale nie jest dobrym izolatorem ciepła, a machanie rękami podczas spacerów jest zdrowe, nawet jeśli odbywa się kosztem zziębniętych dłoni. Eksperci zalecają także picie bezkofeinowej herbaty i jedzenie białka.

Jedną z  najbardziej osobliwych rad na zimę jest prężenie pod kołdrą stóp, przed wstaniem z łózka. 20 takich ruchów ponoć sprawi, że poranek wyda nam się cieplejszy niż jest w rzeczywistości. Podgrzewanie butów na kaloryferze przed wyjściem z domu pozwoli nam z kolei utrzymać stałą temperaturę ciała, podobnie jak zabezpieczanie brzucha przed nadmiernym oziębieniem.

Reklama

Uczeni zalecają także korzystanie z bujanych foteli i ruchomych krzeseł, które mogą wspomóc układ krwionośny. Niektóre rady pochodzą wprost z gabinetu psychologów: w zimie częściej spotykajmy się z przyjaciółmi - to ogrzewa nasze ciało i duszę. Podobnie jak miłe wspomnienia, które również mogą wywołać w nas uczucie ciepła.

Bogdan Frymorgen
RMF
Dowiedz się więcej na temat: zima | pogoda | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy