Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:39

07:25 16:12

14:27 07:01

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -9°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr W 32 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
94% normy
pm 10
70% normy
Jutro 1°C -3°C
Czwartek 1°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Przyszła śnieżna i mroźna zima. Śliskie drogi i chodniki

Trudne warunki na drogach po nocnych obfitych opadach śniegu. Wydano ostrzeżenia I stopnia przed oblodzeniem dla zachodniej i centralnej Polski. Zamarzać mają drogi oraz chodniki. W stolicy pracuje 170 posypywarek. Trudne warunki panują także na północy, gdzie w nocy spodziewane były burze śnieżne, na razie nie ma informacji, by się pojawiły. Drogi w kraju są przejezdne, doszło do kilku wypadków.

"W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, na wybrzeżu i zachodzie także deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu możliwe burze. Miejscami spadnie 7 cm śniegu, w górach 10 cm. Temperatura od -2 st. C do 2 st. C, w dolinach od -6 st. C do -3 st. C. Nad morzem i na pogórzu porywy wiatru do 70 km/h" - informuje IMGW. 

Reklama

Im bliżej weekendu, tym mróz ma być silniejszy. 

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jednak z powodu błota pośniegowego i lokalnej śliskości na wielu z nich mogą wystąpić utrudnienia. GDDKiA przekazała we środę rano, że na sieci dróg krajowych pracuje 1079 pojazdów do zimowego utrzymania.

Wpadła w poślizg, uderzyła w ciężarówkę

Do tragicznego wypadku doszło w okolicach Świnoujścia (Zachodniopomorskie). Jak informuje portal swinoujskie.info, 25-latka kierująca audi wpadła w poślizg na obwodnicy Dargobądza na oblodzonej nawierzchni drogi i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Strażacy musieli wyciągnąć ją ze zmiażdżonego samochodu. Pomimo długiej reanimacji, kierująca osobówką zmarła.

Warmińsko-mazurskie

W warmińsko-mazurskim warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność na we wschodniej części województwa, na dk 58 odc. Olsztynek - Czarny Piec oraz dk 53 odc. Olsztyn - Pasym. W pomorskim z kolei na dk 22 odc. Chojnice - Starogard Gdański, w Wielkopolsce na dk 25 odc. Kalisz - Rychwał, zaś w łódzkim na S8 odc. Sieradz - Łódź.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Śląskie

W woj. śląskim utrudnienia występują na pięciu drogach krajowych: dk 43 w granicach województwa, dk 46 odc. gr. woj. opolskiego - Częstochowa, dk 11 odc. gr. woj. opolskiego - Tarnowskie Góry, dk 81 w granicach województwa oraz dk 44 w granicach województwa.

Małopolskie

W Małopolsce przejezdność jest utrudniona na dk 75 odc. Tęgoborze - granica Państwa, dk 7/S7 odc. Głogoczów - granica Państwa. Na Mazowszu z kolei błoto pośniegowe i śliskość jezdni występują we wschodniej części województwa, na dk 79 odc. Potycz - gr. woj. świętokrzyskiego, dk 48 odc. Podlesie Duże - gr. woj. lubelskiego oraz dk 12 odc. Gózd - gr. woj. lubelskiego.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Lubelskie

Na Lubelszczyźnie utrudnienia na drogach krajowych dotyczą południowo-wschodniej części województwa, dk 82 w granicach województwa, dk 63 odc. Radzyń Podlaski - granica Państwa, dk 19 odc. Radzyń Podlaski - gr. woj. podlaskiego, dk 2 odc. Biała Podlaska - gr. woj. podlaskiego. Za to na Podlasiu zachodniej części województwa i dk 19 odc. Białystok - gr. woj. mazowieckiego.

Podkarpackie

Na Podkarpaciu z powodu pogody przejezdność jest utrudniona na wszystkich drogach w województwie.

W powyższych wymienionych miejscach GDDKiA apeluje o szczególną ostrożność podczas jazdy.

Śnieg w stolicy

Od godz. 1:15 170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To w sumie 1500 km stołecznych ulic - poinformował w nocy z wtorku na środę Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie.

"Służby oczyszczania miasta w akcji. Od godz. 1:15 170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To w sumie 1500 km stołecznych ulic. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" - poinformował PAP warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM).

ZOM przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic. Monitoruje aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody.

To nie pierwsza akcja ZOM tej nocy na ulicach Warszawy. Przez około trzy godziny od godziny 19.00 we wtorek na trasach w Warszawy również działało 170 posypywarek.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Lokalnie możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna około -4 st. Wiatr słaby, południowy skręcający na wschodni i północno-wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -2 st. Wiatr umiarkowany, północny i północno-zachodni. 

Duże zachmurzenie, przelotne opady

Jak informuje IMGW północno-wschodnia oraz częściowo zachodnia Europa jest pod wpływem wyżów, pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu niżu z ośrodkami nad Bałtykiem i południową Skandynawią. Na wschodzie pogodę kształtuje front okluzji, natomiast nad północny zachód kraju nasuwa się strefa wtórnego frontu chłodnego, za którym zaczyna napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Pozostały obszar kraju pozostaje w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie ulegać wahaniom.


Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama