Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:17

04:15 21:01

21:13 03:30

19°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 21°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 18 km/h
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
37% normy
pm 10
30% normy
Jutro 24°C 15°C
Sobota 24°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Przymrozki w połowie kraju, temperatura poniżej zera. Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia przed przymrozkami dla wschodniej Polski, centrum oraz znacznej części północy i południa. W sobotę mieszkańcy tych rejonów muszą liczyć się z tym, że temperatura przy gruncie spadnie do około -2 st. C, a w obszarach podgórskich do -5 st. C.

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia o wystąpieniu przymrozków w nadchodzącą noc dla wschodniej i centralnej Polski oraz znacznej części północy i południa kraju.

Reklama

Temperatura przy gruncie spadnie do około -2 st. C, a w obszarach podgórskich do -5 st. C.

W powiecie np. warszawskim, bialskim od godz. 22 w sobotę do 7 rano w niedzielę miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0 st. C, przy gruncie do -2 st. C.

Zagrożenie dla zdrowia i życia

Na przeważającym obszarze powiatu augustowskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1 st. C, przy gruncie do -3 st. C (lokalnie do -5 st. C). W powiecie gdańskim miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1 st. C, przy gruncie do -2 st. C od godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę do 6 rano w niedzielę.

W powiecie Nowy Sącz od północy do 7 rano w niedzielę, miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0 st. C, przy gruncie do -2 st. C. Z kolei w powiecie m.in. leskim, bieszczadzkim, sanockim miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3 st. C, przy gruncie do -5 st. C od 22 w sobotę do 8 rano w niedzielę. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3 st. C, przy gruncie do -5 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy