Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:35

05:46 19:27

06:05 18:41

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SSE 33 km/h
0
CAQI
ŹRÓDŁO:
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
b/d
pm 10
b/d
Jutro 16°C 4°C
Wtorek 7°C 2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Przymrozki w niemal całym kraju. IMGW ostrzega

Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na terenie niemal całego kraju można spodziewać się przymrozków. Wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie, a także obszary na południu województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Na wtorek prognozowany jest śnieg, śnieg z deszczem i burze.

Alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązują już w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim. Na podanym terenie temperatura przy gruncie może spaść do -5 st. C.

Reklama

Natomiast w nocy z wtorku na środę ostrzeżenia pierwszego stopnia zaczną obowiązywać w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i opolskim. W niektórych miejscach przy gruncie temperatura może spaść do -6 st.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Śnieg, śnieg z deszczem, burze

Śnieg, śnieg z deszczem, a nawet burze; do tego porywisty wiatr, chłodno - tak przedstawia się prognoza pogody na dzisiejsze późne popołudnie i wieczór.

- Dziś nad Polską spodziewamy się zachmurzenia zmiennego. Najwięcej chmur będzie na południowym wschodzie kraju. Tam w Bieszczadach i Tatrach miejscami pada śnieg - mówi Michał Ogrodnik z IMGW.

Synoptyk spodziewa się, że na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać. Pojawiać się będą przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem. - Niewykluczone są lokalne burze, głównie na zachodzie i północy Polski - przestrzega. Temperatura maksymalna będzie wyrównana. Najcieplej na zachodzie - ok. 6 stopni, najchłodniej na wschodzie i południowym wschodzie - od 3 do 4 stopni C.

- Niestety, w dalszym ciągu wiał będzie umiarkowany, czasami dość silny, a nawet porywisty wiatr - prognozuje. Najsilniejsze porywy wiatru mogą towarzyszyć przelotnym opadom śniegu oraz burzom. W porywach wiatr osiągnie od 55 do 60 km/h. Wiał będzie z zachodu oraz południowego zachodu.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy