Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:14

07:13 17:26

18:16 08:59

10°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 5°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 26 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Przymrozki w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenia

Przed nami kolejna bardzo zimna noc. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla wszystkich szesnastu województw. Temperatury spadną poniżej zera. Najzimniej będzie w obszarach podgórskich. Zarówno w Sudetach, jak i w Karpatach słupek rtęci może spaść nawet do około -7 stopni.

Według IMGW termometry mogą pokazać miejscami -2, -4 stopnie Celsjusza, a przy gruncie lokalnie około -6 stopni. W górach temperatura może spaść do około -5 lub nawet -7 stopni, a przy gruncie do -9 stopni. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia.

Instytut poinformował, że w części województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz w całym województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim ostrzeżenia przed przymrozkami ważne będą przez jeszcze jedną noc, z wtorku na środę.

Kiedy zima odpuści? Synoptyk IMGW nie ma dobrych wieści

Synoptyk IMGW, pytany, kiedy zima odpuści i pojawi się prawdziwie wiosenna pogoda, przyznaje, że nie ma dobrych wiadomości dla wyczekujących ciepłych słonecznych dni. - Zmiany w pogodzie będą nadchodzić powoli, ale od środy zrobi się cieplej - zaznaczył Szymon Ogórek.

Reklama

Podkreślił przy tym, że najbliższej nocy temperatura pozostanie bez zmian i mróz odczują mieszkańcy całego kraju. - W nocy z poniedziałku na wtorek w całym kraju czeka nas przeważnie dwu-trzystopniowy przymrozek - poinformował. - Niemal w całej Polsce termometry spadną poniżej zera, jedynie z wyjątkiem okolic wybrzeża, gdzie utrzyma się dodatnia temperatura - dodał.

Jak poinformował, najmniejszy przymrozek odnotują termometry na zachodzie kraju. Natomiast najsilniejszy spadek temperatury odczują mieszkańcy Pomorza, Wielkopolski, a także południowej Polski.

- W obszarach podgórskich, zarówno w Sudetach, jak i w Karpatach, temperatura tej nocy może spaść nawet do około -7 stopni Celsjusza - zaznaczył synoptyk. - Na Pomorzu, w centralnej Polsce, a także częściowo w Wielkopolsce oraz na południu kraju temperatura spadnie do - 5 stopni - dodał.

Nad ranem mgły 

Nadchodzącej nocy osłabnie jednak wiatr. Utrzyma się wprawdzie jeszcze w północno wschodniej części Polski, ale będzie umiarkowany i słabnący. W związku z tym, lokalnie, zwłaszcza w centrum, nad ranem będą tworzyć się mgły, które mogą mieć wpływ na pogorszenie się warunków drogowych.

Wieczorem i w nocy zacznie także zanikać zachmurzenie. Jedynie obszary północno wschodniej części Polski, szczególnie Warmia, Mazury, Podlasie i Mazowsze, będą jeszcze pod wpływem przelotnych opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

Na pozostałym obszarze kraju rozpogodzi się i nie należy się już spodziewać opadów. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje