Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:21

07:22 15:27

19:46 12:30

-5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
Jutro -1°C -3°C
Niedziela 0°C -4°C

Przygotuj się na zmiany w pogodzie. Wiemy, kiedy się zaczną

Czeka nas prawdziwe uderzenie ciepła. W poniedziałek pogoda bardzo przyjemnie nas zaskoczy. Warto cieszyć się ciepłą aurą, bo nie potrwa ona zbyt długo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że choć na początku tygodnia pojawi się ocieplenie, to w kolejnych dniach sytuacja się zmieni. Wkrótce nadejdzie ochłodzenie i pogoda stanie się zdecydowanie jesienna. Pojawią się też przygruntowe przymrozki. Sprawdź, kiedy spodziewać się zmian w pogodzie.

W poniedziałek nasz kraj będzie się znajdował pod wpływem wyżu znad Bałkanów, jednak od północy zaznacza się się zatoka niżowa znad Skandynawii. Do Polski napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Takie warunki spowodują, że w ciągu dnia będzie ciepło, chociaż w wielu miejscach pochmurnie. Lokalnie może popadać słaby deszcz. We wtorek będzie jeszcze cieplej, ale w kolejnych dniach pogoda wyraźnie się zmieni.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Ciepły i pochmurny poniedziałek

W ciągu dnia największe zachmurzenie będzie na północy kraju. Tutaj również możliwe będą słabe opady deszczu. Poniedziałek będzie jednak ciepły, z temperaturami wynoszącymi od 18-19 stopni Celsjusza na wschodzie, przez około 22 st. C w centrum kraju do nawet 25 st. C na zachodzie Polski.

Najchłodniej będzie na terenach podgórskich Karpat: około 16 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Sprawdź też: Zaskakująca pogoda w pierwszej połowie października. Sprawdź prognozę 16-dniową

Wtorek - najcieplejszy dzień tygodnia?

Kolejny dzień według prognoz IMGW może być najcieplejszym w całym tygodniu. Niewykluczone, że na południowym zachodzie Polski temperatury wyniosą nawet 27-28 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach Polski będzie około 22 st. C.

Będzie przeważnie pogodnie, jedynie na północnym zachodzie kraju może być pochmurnie, z przelotnymi opadami deszczu. Watr będzie umiarkowany, chwilami dość silny, osiągający w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach nawet 80 km/h.

Jesienna zmiana

Po ciepłym poniedziałku i wtorku w kolejnych dniach pogoda wyraźnie się zmieni. W środę przyjdzie ochłodzenie, któremu towarzyszyć będą duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu.

W środę temperatury znacznie się obniżą, do poziomu 15-19 st. C. Powieje też silny, porywisty wiatr, lokalnie osiągający w porywach prędkość do 75 km/h.

Czytaj: Szkodliwy pył w całej Europie? Ten raport zapiera dech w piersiach

Ciepło już było?

Pogoda w czwartek będzie podobna do tej z poprzedniego dnia. Maksymalne temperatury sięgną 17-20 st. C. Najchłodniej będzie na terenach podgórskich Karpat oraz nad morzem: 14-15 st. C.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem osiągający w porywach prędkość do 60 km/h.

Chłodno i mokro pod koniec tygodnia

Piątek będzie chłodnym dniem, z pochmurną i miejscami deszczową pogodą. Temperatury będą niskie, w okolicach 15 stopni Celsjusza. Na terenach podgórskich mogą nawet nie przekroczyć 10 st. C, zaś na północy kraju miejscami sięgną około 11 st. C.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty.

Zobacz: Satelita uwiecznił coś niesamowitego na powierzchni ziemi. Nie zgadniesz, co to jest

Jesienny weekend

Jak wynika z prognoz synoptyków, najbliższy weekend będzie zdecydowanie jesienny, a nocą lokalnie pojawią się przygruntowe przymrozki. Na północnym wschodzie kraju temperatury wyniosą około 10 stopni Celsjusza, a najchłodniej będzie na terenach podgórskich Karpat: nawet 7 st. C. W reszcie kraju termometry pokażą nie więcej niż 15 st. C.

IMGW prognozuje w nocy wystąpienie przygruntowych przymrozków: na południowym wschodzie mogą one wynieść do -3 st. C. Niedziela będzie stosunkowo chłodna, z temperaturami wynoszącymi od 10 st. C na północnym wschodzie do 16 stopni na południowym zachodzie. Najchłodniej będzie na Pomorzu i w rejonach podgórskich Karpat: miejscami około 9 st. C.

***

Czytaj także: 

Wybory 2023. Tak wypełnisz kartę wyborczą, by głos był ważny

Jak głosować poza miejscem zameldowania? Masz czas do 12 października

Jak zagłosować za granicą? Nie wszędzie wystarczy dowód osobisty

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców. Bez tego nie oddasz głosu

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy