Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:13

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Przesilenie zimowe: Dziś najkrótszy dzień w roku

​Nie ma śniegu, nie ma mrozu - jest za to ciepło i pada deszcz. O 5.48 zaczęła się astronomiczna zima, a słońce znalazło się nad zwrotnikiem Koziorożca. Na półkuli północnej, czyli także w Polsce, grudniowe przesilenie oznacza najdłuższą noc w roku, najkrótszy dzień i ciemność - słońce jest najniżej nad horyzontem.

Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik mówi, że jest to najkrótszy dzień w roku. - Słońce będzie widoczne na niebie bardzo krótko. Myślę, że większość z nas nie jest z tego powodu zadowolona, bo przez to dostajemy mało energii słonecznej, promienie padają pod bardzo niskim kątem - mówi Wójcicki.

Reklama

Jednak jest dobra wiadomość od dzisiaj dzień będzie się wydłużał. Zima potrwa 89 dni. Moglibyśmy zacząć odliczanie do wiosny, gdyby nie fakt, że pogodę mamy właśnie wiosenną. Synoptyk z IMGW Anna Nemec zapowiada, że o białych świętach nie ma mowy. -  Na nizinach możemy zapomnieć, jak wygląda śnieg. Śniegu nie ma nawet na Śnieżce - mówi synoptyk i dodaje, że na termometrach na Śląsku w ciągu najbliższych dni może pojawić się nawet 13 stopni.

Dzisiaj na południu Polski nie powinno padać, w województwach południowo-wschodnich pojawi się słońce. Za to popada na północy. Temperatura maksymalna od 6 stopni na Suwalszczyźnie, do 11 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich.

Przesilenie zimowe 2015 zostało głównym tematem dzisiejszego Google Doodle.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne