Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:36

04:57 20:27

23:47 14:34

15°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
32% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Przed nami tropikalna noc. Wysokie temperatury

- Noc z soboty na niedzielę będzie tropikalna, w wielu regionach kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. To warunki, w których organizm słabiej się regeneruje – powiedział Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW.

Grzegorz Walijewski przekazał w rozmowie z PAP, że w sobotnie popołudnie temperatury powyżej 30 stopni utrzymywać się będą zarówno na wybrzeżu - do 33 stopni, w centrum - do 33 stopni, w województwach lubuskim i zachodniopomorskim - do 35 stopni. Na Podkarpaciu i na Helu będzie około 27 stopni.

"Po południu w zachodniej części kraju będzie więcej chmur, jest szansa na burze, ale prawdopodobieństwo ich wystąpienia to ok. 60 procent. Opady deszczu w tych rejonach nie powinny przekroczyć 15 litrów na metr kwadratowy. Deszcz może wystąpić na Podkarpaciu i w południowej części Lubelszczyzny. W tych rejonach będzie również wietrznie, do 65 km na godzinę" - powiedział Walijewski.

Reklama

Noc z soboty na niedzielę Walijewski określił mianem "tropikalnej".


"W zachodniej części kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. W centrum będzie co najmniej 18 stopni, jedynie na wschodzie kraju będzie chłodniej, około 14 stopni" - powiedział. Rzecznik IMGW zwrócił uwagę, że temperatura 18 stopni Celsjusza jest "graniczną" i znacznie utrudnia regenerację organizmu.

"Warto zadbać o komfort nocnego wypoczynku i, jeżeli jest to możliwe, spać w pomieszczeniach o ekspozycji północnej, bo mniej się nagrzewają" - dodał. Noc ma być pogodna. Jedynie na Podkarpaciu mogą pojawić się mgły i burze oraz opady deszczu.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama