Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:06

07:15 16:24

13:33 06:54

1°C
  • Śnieg
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

Przed nami ciepły wieczór. Miejscami nawet 20 stopni

Grażyna Dąbrowska z Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że do końca dnia w poniedziałek utrzymywać się będzie piękna pogoda. - Będzie mało chmur i do wieczora około 20 stopni na termometrach. W nocy na zachodzie kraju będzie nawet 13 stopni – dodaje synoptyk.

W poniedziałek najcieplejszym rejonem w kraju pozostają województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie. Temperatura w cieniu wynosi tam nawet do 26 stopni. Nieco chłodniej jest i będzie w Polsce północno-wschodniej. W Suwałkach w poniedziałek odnotowano około 20 stopni.

- Wyjątkiem jest Hel, który o tej porze roku jest zwykle najchłodniejszy. Tam temperatura sięga zaledwie 18 stopni - podała Grażyna Dąbrowska z Biura Prognoz IMGW. Synoptyk dodała, że jest to temperatura mierzona w cieniu i w słońcu - którego do końca dnia nie będzie brakować - jest znacznie cieplej.

Reklama

Deszczu nie będzie

- W poniedziałek pięknie do końca dnia. Mało chmur, a miejscami w ogóle ich nie będzie, szczególnie na południu kraju. Niewielkie zachmurzenie widoczne jest na północy, ale nie są to chmury, z których można spodziewać się opadów deszczu - przekazała Grażyna Dąbrowska.

Temperatura wieczorem w wielu miejscach utrzymać się będzie w granicach 19-20 stopni. - Jedynie wiatr wiejący z kierunku południowo-wschodniego chwilami może przeszkadzać, bo będzie porywisty, ale na pewno nie będzie zimny. Taka sytuacja utrzyma się również w nocy z poniedziałku na wtorek - dodała ekspertka.

W nocy na północnym-wschodzie i południowym wschodzie będzie ok. 9 stopni, a na zachodzie i na południowym zachodzie nawet 13 stopni na plusie. - Wiatr będzie powoli ustawał. Podmuchów o prędkości ok. 13 metrów na sekundę można spodziewać się na północnym-wschodzie - powiedziała synoptyk.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama