Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:57

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
115% normy
pm 10
74% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Prognozy: Znacznie się ochłodzi, w nocy spodziewane są przymrozki

O tak ciepłej aurze, jak w ubiegły weekend możemy już raczej w tym roku zapomnieć. Przed nami typowo jesienne dni. Warto wyciągnąć z szafy ciepłe kurtki i swetry, bo odczujemy mocne uderzenie chłodu. W wielu regionach kraju termometry będą wskazywać w ciągu dnia jednocyfrowe wartości, a w nocy czekają nas przymrozki. Na chwile ze słońcem można liczyć niemal wszędzie, ale przydadzą się też parasole, bo miejscami pokropi.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, ale wraz z frontem atmosferycznym zacznie napływać do kraju powietrze arktyczne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1014 hPa i będzie rosnąć.

Wtorek na ogół słoneczny i pogodny w całym kraju. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na Podkarpaciu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, na chwile ze słońcem można liczyć we wszystkich regionach Polski. Wartości na termometrach nadal przyjemne. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu - nawet do 21 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Gdańsku - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie miejscami silny i osiągający w porywach nawet do 55 kilometrów na godzinę.

Reklama

Noc z wtorku na środę zimna. Na termometrach zobaczymy od minus 2 stopni Celsjusza do plus 13 stopni Celsjusza. Miejscami, zwłaszcza nad ranem, widzialność będą ograniczać gęste mgły. Lokalnie, głównie na południu, możliwy przelotny deszcz.  W pozostałych regionach na ogół pogodnie. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie okresami silny i osiągający w porywach nawet do 55 kilometrów na godzinę.

Środa już wyraźnie chłodniejsza. Na termometrach zobaczymy od maksymalnie 10 stopni Celsjusza w Białymstoku, Lublinie oraz w Olsztynie do 16 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Na chwile ze słońcem można liczyć niemal wszędzie. Miejscami, głównie na północnym-wschodzie kraju niebo będzie wręcz bezchmurne. Padać raczej nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.


Czwartek ze sporą ilością słońca, ale nadal chłodny. Termometry wskażą maksymalnie od 9 stopni Celsjusza w Białymstoku do 16 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Deszcz raczej nigdzie nie jest spodziewany. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie miejscami silny.

Piątek również powita nas chłodem. W Białymstoku termometry wskażą zaledwie 7 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu - nawet do 13 stopni Celsjusza. Wszędzie na ogół słonecznie i pogodnie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na Zachodnim Pomorzu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy