Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:52

04:14 21:01

15:26 01:44

18°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
41
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
96% normy
pm 10
81% normy
Jutro 32°C 20°C
Wtorek 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Zmiany w pogodzie. Popada, zagrzmi i się ochłodzi

Napływający do Polski front atmosferyczny przyniesie zmiany w pogodzie. Synoptycy ostrzegają przed burzami, lokalnie gwałtownymi i połączonymi z gradobiciami. Najbardziej niespokojnie ma być na zachodzie i południu kraju. W niedzielę przydadzą się parasole, bo deszcz popada w całym kraju. Czeka nas też ochłodzenie. Na termometrach zobaczymy od 15 do 17 stopni Celsjusza. Przyszły tydzień ma przynieść poprawę pogody i ocieplenie.

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje niż, wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa i będzie spadać.

Reklama

Sobota do końca dnia ciepła. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza w Kielcach. Chwil ze słońcem i rozpogodzeń sporo, ale zachmurzenie będzie wzrastać. Synoptycy ostrzegają, że pojawią się burze, lokalnie gwałtowne, połączone z gradem, intensywnymi opadami oraz wiatrem osiągającym w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Najbardziej niespokojnie ma być na zachodzie kraju - zwłaszcza w Lubuskiem oraz na Zachodnim Pomorzu. Popada też w Wielkopolsce. W burzach prognozowana suma opadów deszczu wyniesie do 25 mm. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w czasie burz silny. 

Niedziela przyniesie pogorszenie pogody. Przydadzą się parasole, bo w całym kraju popada deszcz. Na szczęście, na ogół głównie przelotnie. Na chwile ze słońcem i rozpogodzenia  też można liczyć. Nieco się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy od 14 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do 17 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W poniedziałek temperatura wzrośnie do 20 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Zielonej Górze oraz w Szczecinie. Nieco chłodniej w Krakowie - maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Deszcz utrzyma się na południu, w centrum oraz na wschodzie kraju. W pozostałych regionach znacznie pogodniej. Na chwile ze słońcem można liczyć wszędzie, dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Wtorek przyniesie wyraźną poprawę pogody. W całym kraju opady deszczu ustąpią, a duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na Podkarpaciu. W pozostałych regionach bardzo słonecznie i ciepło. Wszędzie temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - nawet do 24 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Rzeszowie i w Gdańsku - do 21 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne