Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:04

06:17 18:41

18:44 03:48

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr NW 18 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
23% normy
Jutro 10°C 4°C
Wtorek 13°C 6°C

Prognozy: Zmiany w pogodzie. Ochłodzenie i sporo deszczu

Wraz z nadejściem astronomicznej wiosny poczuliśmy powiew lata. Termometry wskazywały ponad 20 st. Celsjusza. Słońca również nie brakowało. Niestety, w najbliższych dniach pogoda zacznie kaprysić. Już w niedzielę chmury wygrają w starciu ze słońcem. Przydadzą się też parasole. Ostatni tydzień marca przyniesie z kolei ochłodzenie i to wyraźne. Już we wtorek zamiast 20 st. C na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C.

Polska jest w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem a niżem, pod wpływem powietrze polarno-morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Niedziela będzie pochmurna w całym kraju. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie. Deszcz popada we wszystkich regionach, lokalnie intensywnie. Stosunkowo wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 16 stopni Celsjusza w Rzeszowie.  Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, okresami porywisty, a w górach silny. W porywach może osiągać nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Reklama

Ostatni tydzień marca powita nas bardzo wilgotną i na ogół pochmurną aurą. O 20 st. C na termometrach możemy zapomnieć. Ochłodzenie będzie spore. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. Celsjusza w Olsztynie i we Wrocławiu do 16 st. Celsjusza w Rzeszowie. Deszcz spodziewany jest niemal we wszystkich regionach.

Wtorek przyniesie jeszcze większą ilością chmur. Na słońce nawet nie ma co liczyć. Zachmurzenie będzie duże i całkowite, a wartości na termometrach jeszcze niższe niż w poniedziałek. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. Celsjusza w Krakowie i w Katowicach do 9 st. Celsjusza w Białymstoku.

Środa przełomu w pogodzie nie przyniesie. Przejaśnienia i rozpogodzenia będą tylko sporadyczne. Utrzyma się duże zachmurzenie, popada deszcz, ale wzrosną wartością na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. Celsjusza w Gdańsku do 15 st. Celsjusza w Białymstoku.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | deszcz | opady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy