Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:37

04:57 20:27

23:47 14:34

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Prognozy: Załamanie pogody w Polsce. Synoptycy ostrzegają

Po fali zwrotnikowych upałów do Polski dotarł front atmosferyczny, który jest sprawcą gwałtownego załamania pogody. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed nagłymi zjawiskami atmosferycznymi. Burz połączonych z ulewami, porywistym wiatrem i lokalnymi gradobiciami można spodziewać się na terenie niemal całego kraju. Najbardziej niespokojnie ma być na zachodzie oraz wschodzie Polski. Wyraźnie się też ochłodzi. O ponad 30 stopniach na termometrach możemy już raczej zapomnieć.

Pogoda w lipcu i sierpniu nas rozpieszczała. Było nie tylko słonecznie, ale i wyjątkowo ciepło. Wszystko wskazuje też na to, że afrykańskie upały powoli wpisują się w nasz klimat. We wrześniu już na wstępie aura pokazała nam swoje groźniejsze oblicze. Nad zachodnią Polską przeszły gwałtowne burze połączone z ulewami oraz porywistym wiatrem i lokalnymi gradobiciami. Nawałnice były na tyle silne, że zatrzymały pociągi. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwach zachodniopomorskim oraz lubuskim. Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec pogodowych niespodzianek.

Reklama

Szczegółowa prognoza pogody

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1009 hPa i będzie rosnąć.

Środa w całym kraju wyraźnie chłodniejsza. Na termometrach zobaczymy od zaledwie 18 stopni Celsjusza w Olsztynie do niemal 28 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Rzeszowie. Miejscami - głównie na południowym-wschodzie Polski - popada. Lokalnie, zwłaszcza na wschodzie kraju, zagrzmi. Burzom mogą towarzyszyć ulewy i silny wiatr osiągający w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są też lokalne gradobicia. Na chwile ze słońcem też można liczyć. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane.


W czwartek na afrykańskie upały też nie ma co liczyć. Termometry wskażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Olsztynie do nawet 24 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Umiarkowane zachmurzenie się utrzyma, także chwile ze słońcem są gwarantowane. Miejscami - głównie na Zachodnim Pomorzu oraz Pomorzu Gdańskim - popada też deszcz. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Piątek z burzami na południu i wschodzie kraju. Zagrzmi zwłaszcza w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie. Wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć ulewy i silny wiatr. Popada też na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu i w Łódzkiem. Słońce też pojawi się na niebie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami wzrośnie do dużego.  Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Lublinie do 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje