Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:23

6:59 17:45

18:277:07

22°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr S 9 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
45% normy
Jutro 21°C 11°C
Środa 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Załamanie pogody w Polsce. Synoptycy ostrzegają

Po fali zwrotnikowych upałów do Polski dotarł front atmosferyczny, który jest sprawcą gwałtownego załamania pogody. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed nagłymi zjawiskami atmosferycznymi. Burz połączonych z ulewami, porywistym wiatrem i lokalnymi gradobiciami można spodziewać się na terenie niemal całego kraju. Najbardziej niespokojnie ma być na zachodzie oraz wschodzie Polski. Wyraźnie się też ochłodzi. O ponad 30 stopniach na termometrach możemy już raczej zapomnieć.

Pogoda w lipcu i sierpniu nas rozpieszczała. Było nie tylko słonecznie, ale i wyjątkowo ciepło. Wszystko wskazuje też na to, że afrykańskie upały powoli wpisują się w nasz klimat. We wrześniu już na wstępie aura pokazała nam swoje groźniejsze oblicze. Nad zachodnią Polską przeszły gwałtowne burze połączone z ulewami oraz porywistym wiatrem i lokalnymi gradobiciami. Nawałnice były na tyle silne, że zatrzymały pociągi. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwach zachodniopomorskim oraz lubuskim. Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec pogodowych niespodzianek.

Szczegółowa prognoza pogody

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1009 hPa i będzie rosnąć.

Środa w całym kraju wyraźnie chłodniejsza. Na termometrach zobaczymy od zaledwie 18 stopni Celsjusza w Olsztynie do niemal 28 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Rzeszowie. Miejscami - głównie na południowym-wschodzie Polski - popada. Lokalnie, zwłaszcza na wschodzie kraju, zagrzmi. Burzom mogą towarzyszyć ulewy i silny wiatr osiągający w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są też lokalne gradobicia. Na chwile ze słońcem też można liczyć. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane.


W czwartek na afrykańskie upały też nie ma co liczyć. Termometry wskażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Olsztynie do nawet 24 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Umiarkowane zachmurzenie się utrzyma, także chwile ze słońcem są gwarantowane. Miejscami - głównie na Zachodnim Pomorzu oraz Pomorzu Gdańskim - popada też deszcz. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Piątek z burzami na południu i wschodzie kraju. Zagrzmi zwłaszcza w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie. Wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć ulewy i silny wiatr. Popada też na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu i w Łódzkiem. Słońce też pojawi się na niebie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami wzrośnie do dużego.  Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Lublinie do 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama