Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:34

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 28 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
21% normy
pm 10
14% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognozy: Załamanie pogody. Popada i się ochłodzi

Pogoda w najbliższych dniach nie będzie dla nas zbyt łaskawa. O afrykańskich upałach możemy już w tym roku zapomnieć. Do naszych drzwi coraz mocniej puka jesień. Załamanie aury czeka nas już w najbliższą niedzielę. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz. Wyraźnie się też ochłodzi. W kolejnych dniach też mogą przydać się parasole.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i będzie spadać.

Niedziela upłynie pod znakiem załamania pogody. W całym kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego i we wszystkich regionach popada deszcz. Na chwile ze słońcem raczej nie ma co liczyć. Dokuczy nam też chłód. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 stopni Celsjusza w Olsztynie do 18 stopni Celsjusza w Białymstoku. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Reklama

W poniedziałek na niebie pojawi się nieco więcej słońca i zachmurzenie na ogół zmaleje do umiarkowanego. Duże utrzyma się jedynie na krańcach północno-wschodnich. Parasole tez się przydadzą, bo popada - głównie przelotnie - niemal w całym kraju. Na ocieplenie nie ma co liczyć. Wartości na termometrach nadal jesiennie. Najchłodniej będzie w Lublinie - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Nieco łaskawsze oblicze pogoda pokaże nam dopiero we wtorek. Opady deszczu ustąpią, w każdym regionie pojawi się słońce, a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Nadal nie będzie jednak zbyt ciepło. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Rzeszowie do 19 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje