Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:16

6:59 17:45

18:277:07

23°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 22°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr SSW 9 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
45% normy
Jutro 21°C 11°C
Środa 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Wróciła zima. Ostrzeżenie dla południa Polski

Po nocnych opadach śniegu w wielu regionach zrobiło się biało. Najmocniej sypnęło na południu Polski. Synoptycy ostrzegają, że to jeszcze nie koniec. We wtorek poprószy w sześciu województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, lubelskim, świętokrzyskim i lubelskim. Dokuczy też silny wiatr. W górach i na wybrzeżu powieje nawet do 55 kilometrów na godzinę.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, tylko na południu zaznaczać się będzie płytki ośrodek niżu znad Węgier. Do Polski napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie wynosi  1012 hPa i będzie rosnąć.

Wtorek ze spora ilością słońca na północy i na zachodzie kraju. Tam dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Im bardziej na południe, tym chmur będzie przybywać. Miejscami popada śnieg.  Synoptycy ostrzegają, że najmocniej poprószy w sześciu województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, lubelskim, świętokrzyskim i lubelskim. W rejonach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.  Wartości na termometrach stosunkowo wysokie. Zdecydowanie najcieplej będzie w Białymstoku - nawet do 6 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej w Katowicach - maksymalnie do 2 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w górach i na wybrzeżu silny i osiągający w porywach do 55 kilometrów na godzinę.

Noc z wtorku na środę na ogół z umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie na południu Polski wzrośnie do dużego. Tam miejscami  spodziewane są słabe opady śniegu. Lokalnie widzialność będą ograniczać gęste mgły, osadzające szadź. Miejscami spodziewane są przygruntowe przymrozki, sięgające minus 4 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni.

Środa przyniesie wyraźną poprawę pogody. Temperatura wzrośnie nawet do 9 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Szczecinie. Zdecydowanie najchłodniej w Katowicach, maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem można liczyć w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama