Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:16

07:10 17:31

17:45 06:35

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
61% normy
pm 10
42% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 4°C

Prognozy: W weekend czekają nas zmiany w pogodzie

Jak na razie pogoda nas rozpieszcza. Chwil ze słońcem nigdzie nie brakuje, a na termometrach utrzymują się bardzo wysokie wartości, sięgające nawet 15 stopni Celsjusza. Taka korzystna tendencja ma się utrzymać przez dwa dni. Z kolei w weekend czekają nas zmiany. Nad Polskę nadciągną chmury, z których miejscami popada. Wyraźnie się też ochłodzi. Temperatura nie przekroczy 8 stopni Celsjusza.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad krańce wschodnie, pod inwersją, chłodniejsze powietrze kontynentalne. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1023 hPa i nie będzie się zmieniać.

Środa do końca dnia na ogół pogodna i ciepła. Na termometrach ma być nawet do 15 stopni Celsjusza. Biegunem ciepła tym razem będą Katowice. Z kolei najchłodniej będzie w Gdańsku, Olsztynie, Zielonej Górze oraz w Białymstoku - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Do dużego wzrośnie jedynie w na krańcach północno-zachodnich. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w górach silny i osiągający w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę.

Reklama

W czwartek chmur nad Polską pojawi się znacznie więcej. Zachmurzenie na ogół wzrośnie do dużego, umiarkowane utrzyma się jedynie na krańcach południowo-wschodnich. Nadal ciepło. Termometry wskażą maksymalnie od 7 stopni Celsjusza w Bydgoszczy oraz w Poznaniu do nawet 12 stopni Celsjusza w Krakowie. Padać raczej nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr, jedynie w górach silny i porywisty.

W piątek czekają nas zmiany w pogodzie. Nad Polskę nadciągną chmury, z których lokalnie popada. Najbardziej deszczowo ma być na południu. Na ogół słoneczna aura utrzyma się jedynie na krańcach północno-zachodnich. Wyraźnie chłodniej. Termometry wskażą maksymalnie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do 8 stopni Celsjusza w Katowicach oraz w Krakowie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sobota z dużą ilością chmur i mgieł. Chwil ze słońcem będzie jak na lekarstwo. Dominować będzie zachmurzenie duże. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Wartości na termometrach niezbyt wysokie. Wskażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do 9 stopni Celsjusza w Krakowie.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy