Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:28

07:25 15:26

07:04 15:46

2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr WSW 18 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
27% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 2°C -1°C

Prognozy: Uwaga na silny wiatr. Na termometrach nawet do 11 st. C

Najbliższe dni upłyną pod znakiem zmiennej i bardzo kapryśnej aury. Lokalnie popada deszcz, ale pojawi się też słońce. Synoptycy ostrzegają, że dokuczy przede wszystkim silny wiatr, który może osiągać w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę. Najbardziej słoneczna ma być sobota. Wyraźny przełom w pogodzie przyniesie poniedziałek. Na termometrach zobaczymy nawet do 11 stopni Celsjusza.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, wraz z frontem atmosferycznym napływa dosyć chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1027 hPa i będzie rosło.

Piątek upłynie pod znakiem na ogół deszczowej i pochmurnej aury. Parasole nie przydadzą się jedynie mieszkańcom regionów południowo-wschodnich. Tam dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i można liczyć na sporo chwil ze słońcem. Dobra wiadomość jest taka, że na termometrach zobaczymy wysokie - jak na grudzień - wartości. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu - nawet do 10 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Lublinie - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Dokuczy jednak silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę.  Tak mocno wiać ma na Pomorzu.

Reklama

Sobota przyniesie bardzo sympatyczną aurę. Opady deszczu ustąpią i w każdym regionie kraju pojawi się słońce. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Sprzyjać będzie nam też temperatura. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - nawet do 9 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach termometry wskażą maksymalnie od 7 do 8 stopni Celsjusza. Silny wiatr się utrzyma. Na wybrzeżu i Pomorzu będzie osiągał nawet do 75 kilometrów na godzinę.

W niedzielę nad regiony północne nadciągną chmury, z których miejscami popada deszcz. Parasole przydadzą się zwłaszcza mieszkańcom Pomorza. Korzystna i na ogół słoneczna aura utrzyma się na południu, w centrum i na zachodzie kraju. Tam dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Białymstoku do nawet 10 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Poniedziałek przyniesie jeszcze wyraźniejsze ocieplenie. Na termometrach zobaczymy nawet do 11 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być we Wrocławiu. W pozostałych regionach również będzie całkiem korzystnie - od 8 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza w Krakowie. Na chwile ze słońcem można liczyć w całym kraju, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane.  Powieje na ogół umiarkowany wiatr.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne