Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:20

06:37 18:13

18:36 05:40

15°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr NE 17 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
86% normy
pm 10
66% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 22°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Uwaga na burze, miejscami popada deszcz

Małopolska, Podkarpacie, Dolny Śląsk, Lubelszczyzna, Śląsk, Mazowsze, Podlasie, Warmia i Mazury, Kujawy i Pomorze, województwo świętokrzyskie oraz województwo łódzkie - w tych województwach spodziewane są we wtorek burze. W pozostałych regionach prognozowany jest deszcz, ale głównie przelotny. Termometry wskażą maksymalnie od 21 do 28 stopni Celsjusza. W środę grzmieć już nie powinno, ale miejscami popada deszcz.

Pogodę w Polsce kształtuje chłodny front atmosferyczny. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i ma powoli rosnąć.

Reklama

We wtorek zachmurzenie na przeważającym obszarze ma być umiarkowane i duże. Miejscami -  głównie w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim oraz lubuskim  - spodziewane są opady deszczu. W pozostałych regionach zagrzmi. Wyładowania atmosferyczne spodziewane są w województwach: małopolskim, dolnośląskim, podkarpackim, lubelskim, śląskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu okresami dość silny.

Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza w Poznaniu, Szczecinie i w Zielonej Górze do nawet 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

W burzach prognozowana wysokość opadów deszczu ma wynieść do 15 mm, a siła wiatru może wzrosnąć do nawet 65 kilometrów na godzinę.

W środę również spodziewane są  - głównie przelotne - opady deszczu, ale na chwile ze słońcem również można liczyć. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane i małe,  jedynie miejscami wzrastające do dużego. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Rzeszowie.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską | pogoda | temperatura | opady | prognoza | Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy