Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:35

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr WNW 17 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
127% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Upały wracają do Polski. Temperatura przekroczy 30 st. Celsjusza

Zachmurzenie na ogół umiarkowane i małe, jedynie miejscami przelotne opady deszczu i temperatura maksymalna od 23 do 28 stopni Celsjusza - takie są prognozy na czwartek. Pierwszy weekend sierpnia zapowiada się upalnie. Słońca będzie mnóstwo, chmur niewiele, a wartości na termometrach będą wzrastać. Już w piątek temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie; tam termometry wskażą nawet do 32-33 stopni Celsjusza. Taka aura z wysokimi temperaturami i dużą ilością słońca utrzyma się co najmniej przez kilka dni.

Pogodę w Polsce kształtuje obecnie słaby wyż, do kraju zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa i będzie rosło. W czwartek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane oraz małe, jedynie miejscami, głównie na krańcach zachodnich i północno-zachodnich wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu pojawią się jedynie lokalnie, między innymi na terenie województwa lubuskiego oraz łódzkiego. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni na Pomorzu Gdańskim do nawet 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na Pomorzu umiarkowany.

Reklama

Z prognoz wynika, że weekend będzie gorący. W piątek w całym kraju, od Bałtyku aż po Tatry,  mnóstwo słońca. Zachmurzenie na ogół ma być małe i umiarkowane. Słaby deszcz spodziewany jest jedynie na Podlasiu. Termometry będą wskazywać maksymalnie od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 32 stopni Celsjusza w Opolu i we Wrocławiu. Wiatr przeważnie słaby i  zmienny, jedynie w strefie nadmorskiej umiarkowany.

Sobota w całym kraju bardzo słoneczna i upalna. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza w Białymstoku, Gdańsku  i Lublinie do nawet 33 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wszędzie dużo pogodnego nieba, padać raczej nie powinno. 

W niedzielę pogoda również będzie sprzyjać urlopowiczom. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie, a wartości na termometrach będą bardzo wysokie. Na Pomorzu termometry wskażą nawet do 27 stopni Celsjusza, z kolei na Opolszczyźnie nawet do 32 stopni Celsjusza. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być małe i umiarkowane, padać raczej nigdzie nie powinno. 

Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się korzystnie.  Z obecnych prognoz wynika, że słoneczna  i bardzo ciepła aura się utrzyma, a deszcz popada jedynie miejscami i tylko przelotnie. Na termometrach maksymalnie od 25 stopni Celsjusza do 30 stopni Celsjusza.INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | upały | prognzoa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne