Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:05

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr WSW 22 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
32% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognozy: Upały i burze. Lokalnie gwałtowne i z ulewami

Ciepło, cieplej, gorąco. Najbliższe dni upłyną w Polsce pod znakiem upałów. Ma być nawet do 30 stopni Celsjusza. Jednocześnie synoptycy ostrzegają, że musimy przygotować się na burze, która lokalnie mogą być gwałtowne i połączone z gradobiciami oraz ulewami. Dynamiczna pogoda z nagłymi wyładowaniami atmosferycznymi będzie towarzyszyć nam co najmniej przez tydzień.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa ciepłe powietrze polarno-kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa i będzie spadać. 

Czwartek w całym kraju bardzo pogodny i ciepły. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe, słońca nigdzie nie zabraknie. Termometry będą wskazywać bardzo wysokie wartości. Maksymalnie temperatura będzie się wahać od 26 stopni Celsjusza w Kielcach oraz w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza w Poznaniu, Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem silny  i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Reklama

Noc z czwartku na piątek również pogodna i na ogół z małym oraz umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura będzie się wahać od 13 stopni Celsjusza do nawet 17 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Piątek przyniesie bardzo dynamiczną aurę w Polsce. Wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Kielcach do nawet 30 stopni Celsjusza w Poznaniu. Deszcz spodziewany jest głównie na Zachodnim Pomorzu. Chwil ze słońcem nigdzie nie zabraknie. Zachmurzenie małe i umiarkowane się utrzyma. Synoptycy ostrzegają, że w godzinach popołudniowych nad Polskę nadciągną burze, lokalnie gwałtowne i połączone z gradobiciami oraz ulewami. Wiatr na ogół umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

W sobotę wysokie wartości na termometrach się utrzymają, ale pogoda w poszczególnych regionach będzie bardzo zróżnicowana. Najwięcej słońca i pogodnego nieba w Polsce północno-wschodniej, centralnej oraz południowo-wschodniej. Tam utrzyma się zachmurzenie małe. Im bardziej na zachód, tym chmur będzie przybywać. Najwięcej opadów deszczu spodziewanych jest w pasie od Szczecina, przez Zieloną Górę, Wrocław, aż po Katowice i Kraków. Tutaj zachmurzenie wzrośnie do dużego. Lokalnie może też zagrzmieć. Temperatura będzie się wahać od 21 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 29 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Rzeszowie i w Olsztynie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela również upłynie pod znakiem dynamicznie zmieniającej się aury. Lokalnie spodziewane są opady deszczu oraz burze. Zagrzmi między na Podkarpaciu oraz na Mazowszu. Najwięcej opadów spodziewanych jest na Kujawach oraz na Pomorzu. Deszcz głównie przelotny pojawi się też na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce i w Łódzkiem. Wartości na termometrach bardzo korzystne. Temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Olsztynie do nawet 30 stopni Celsjusza w Rzeszowie i w Lublinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Początek przyszłego tygodnia również bardzo ciepły i burzowy. Wyładowania atmosferyczne, lokalnie gwałtowne i połączone z ulewami oraz porywistym wiatrem, spodziewane są w poniedziałek w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem, Łódzkiem oraz na Podlasiu. Na zachodzie kraju słońce wzrośnie do dużego.  W pozostałych regionach słońca nie zabraknie. Wartości na termometrach nadal wysokie. Najchłodniej w Gdańsku - do 23 stopni Celsjusza, a najcieplej w Lublinie oraz w Rzeszowie - nawet do 29 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, ale w czasie burz silny i porywisty.


Wtorek również przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci burz połączonych lokalnie  z gradobiciami oraz ulewami. Wyładowania atmosferyczne wystąpią niemal w całej Polsce: w Wielkopolsce, na Zachodnim Pomorzu, na Dolnym Śląsku, w Łódzkiem, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Kujawach. Burzom będą sprzyjały upały. Temperatura będzie się wahać od 25 stopni w Katowicach do nawet 30 stopni Celsjusza w Poznaniu, Warszawie oraz w Lublinie. Dominować będzie zachmurzenie małe, do dużego wzrośnie jedynie w Lubuskiem. Tam też spodziewanych jest najwięcej opadów deszczu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

Gwałtowne burze prognozowane są także na środę. Grzmieć i padać, lokalnie intensywnie, ma na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, w Małopolsce, na Śląsku, w Łódzkiem oraz na Kujawach, Zachodnim Pomorzu i w Wielkopolsce. Słońca znacznie mniej niż w poprzednich dniach. Zachmurzenie na ogół wzrośnie do dużego. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Pomorzu Gdańskim oraz na Lubelszczyźnie. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

W czwartek burze spodziewane są między innymi na Zachodnim Pomorzu, w Lubuskiem, oraz na Dolnym Śląsku. Duże zachmurzenie utrzyma się na zachodzie oraz południowym zachodzie kraju. W pozostałych regionach zmaleje do umiarkowanego i można liczyć na dużo chwil ze słońcem. Termometry wskażą maksymalnie od 22 stopni w Katowicach i w Krakowie do nawet 27 stopni w Łodzi. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

 W piątek burze mają już zanikać. Grzmieć i padać ma jedynie na Dolnym Śląsku. Słońca ma być mnóstwo, do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz w Lubuskiem.  W pozostałych regionach słońce wygra z chmurami. Wartości na termometrach bardzo korzystne i nadal wysokie. Termometry wskażą maksymalnie od 23 stopni Celsjusza w Bydgoszczy i w Gdańsku do nawet 27 stopni Celsjusza w Łodzi. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz porywisty.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy