Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:10

07:07 17:34

20:54 12:54

9°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1013 hPa
 • Wiatr S 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
130% normy
pm 10
99% normy
Jutro 21°C 11°C
Poniedziałek 21°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Taki ma być początek listopada

Dużo pogodnego nieba i chwil ze słońcem, a na termometrach nawet do 18 stopni Celsjusza - takie są prognozy na wtorek. W środę spodziewane jest ochłodzenie. Termometry wskażą na ogół 10-12 st. C. Na południu kraju ma być deszczowo. Na szczęście, już pod koniec tygodnia aura ma się poprawić. Z obecnych prognoz wynika, że listopad przywita nas całkiem przyjemnie. 1 listopada padać nigdzie nie powinno, a termometry wskażą od 9 do 14 st. C. Kolejne dni weekendu również zapowiadają się korzystnie. Chwil ze słońcem nie zabraknie.

Polska jest po wpływem niżu, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa cieplejsze powietrze polarno-morskie.  Ciśnienie w Warszawie wynosi 1006 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Do końca dnia na południu kraju ma być pogodnie, opady deszczu i duże zachmurzenie spodziewane jest na północy kraju. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który na wybrzeżu może osiągać w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę. 

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie ma być na ogół umiarkowane. Do dużego ma wzrastać jedynie na północy kraju. Tam też spodziewane są opady deszczu oraz lokalne burze. Silny wiatr ma się utrzymać i będzie osiągał w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę. 

We wtorek pogoda ma nam sprzyjać. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, a słońca nigdzie nie zabraknie. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku, Olsztynie i w Szczecinie  do nawet 18 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr  nas ogół ma być umiarkowany, jedynie na wybrzeżu i silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

W środę nad Polskę nadciągnie ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do 12 stopni Celsjusza w Krakowie. Na północy kraju ma być na ogół pogodnie. W Polsce centralnej  i południowej zachmurzenie wzrośnie do dużego. Ponadto na Lubelszczyźnie, w województwie świętokrzyskim, na Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu spodziewane są opady deszczu.  Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

Czwartek przyniesie korzystną pogodę w całej Polsce. Zachmurzenie ma być małe, a miejscami wręcz bezchmurnie. Nadal niezbyt ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na północy kraju do 11 stopni Celsjusza na południu. W całym kraju bardzo dużo słońca. Padać raczej nigdzie nie powinno.

Jak przywita nas listopad? W piątek, 1 listopada zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, padać raczej nie powinno, a termometry wskażą na ogół korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 14 stopni Celsjusza w Krakowie. Na chwile ze słońcem można liczyć w całej Polsce.

Sobota, 2 listopada również zapowiada się całkiem przyjemnie. W całym kraju - od Bałtyku aż po Tatry - sporo słońca. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. Na termometrach nadal utrzymają się stosunkowo wysokie wartości. Przewidywana temperatura  wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do 13 stopni Celsjusza w Krakowie. Padać raczej nigdzie nie powinno.

W niedzielę wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do nawet 15 stopni Celsjusza w Krakowie. W całym kraju ma być pogodnie, słońca nigdzie nie zabraknie, a opady - przynajmniej - jak na razie - nie są spodziewane. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje