Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:05

04:16 20:53

00:36 07:04

27°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 30°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
31% normy
Jutro 27°C 14°C
Piątek 27°C 15°C

Prognozy: Szykuje się pogorszenie pogody

Dla wszystkich majówkowiczów nie mamy dobrych wieści. Już w piątek prognozowane pogorszenie pogody. W przeważającej części kraju - zwłaszcza na południu - będzie padać, a temperatury spadną o kilka stopni. W sobotę przelotne opady prognozowane są już dla całej Polski.

Jak podaje IMGW, nad Europą będą dominować niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem rozległego niżu znad Finlandii i związanej z nim strefy chłodnego frontu atmosferycznego, który stopniowo będzie przemieszczał się z północy na południe kraju. Za frontem napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie południe Polski pozostanie w cieplejszym powietrzu polarnym.

Pogoda na czwartek, 2 maja

W czwartek w większości kraju będzie dosyć słonecznie, zwłaszcza w centralnej i południowej Polsce.

Na północy i północnym-zachodzie Polski miejscami przelotne opady deszczu. Po południu słaby deszcz możliwy również w górach. 

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie w czwartek od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, przez 16-17 stopni w centrum kraju, po 19 stopni w woj. śląskim i dolnośląskim.

Sprawdź prognozę na piątek na następnej stronie!

Pogoda na piątek, 3 maja

Niestety, w piątek pogorszenie pogody. Temperatury spadną o kilka stopni, a w przeważającej części kraju będzie padał deszcz.

W Święto Narodowe Trzeciego Maja o parasolach powinni pamiętać przede wszystkim mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. W okolicach Rzeszowa prognozowane również burze z piorunami.

Przelotnie popada też w pasie od Podlasia, przez centrum, po Dolny Śląsk.

Termometry pokażą maksymalnie od 10-11 stopni Celsjusza na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu, po 15-17 stopni na południowym-wschodzie kraju.

W zachodnich regionach Polski raczej słonecznie, z przejściowymi zachmurzeniami. Temperatura będzie oscylować wokół 12-14 stopni.

Sprawdź prognozę na sobotę na następnej stronie!

Pogoda na sobotę, 4 maja

W sobotę prognozowane przelotne opady już w całej Polsce. Największe zachmurzenia na południu i południowym-wschodzie kraju. W pozostałych regionach sporo przejaśnień.

W woj. pomorskim i zachodniopomorskim synoptycy przewidują też burze z piorunami.

Temperatura w przeważającej części kraju będzie oscylować wokół 11-12 stopni Celsjusza. Nieco więcej, bo 14-15 stopni, pokażą termometry na Mazowszu i Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę na niedzielę na następnej stronie!

Pogoda na niedzielę, 5 maja

W niedzielę temperatura znowu nieco spadnie, co odczują zwłaszcza mieszkańcy południowych krańców Polski. Zacznie się jednak przejaśniać, a dość silne opady deszczu prognozowane są jedynie dla woj. podkarpackiego i lubelskiego. Przelotne, słabe opady możliwe również na Pomorzu.

Najchłodniej w woj. świętokrzyskim, małopolskim i śląskim, gdzie termometry pokażą zaledwie 8-9 kresek powyżej zera. W pozostałych regionach temperatura nieco wyższa - od 11 do 14 stopni Celsjusza.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy