Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:02

07:18 15:29

01:00 14:19

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
156% normy
pm 10
100% normy
Jutro 2°C -1°C
Wtorek 1°C 0°C

Prognozy: Sypnęło śniegiem i nadal ma padać. Synoptycy ostrzegają

Sypnęło śniegiem w niektórych regionach Polski. Biało zrobiło się między innymi na Podlasiu, Mazowszu, Kujawach, Warmii i Mazurach oraz w Wielkopolsce. A to nie koniec. Jak wynika z obecnych prognoz, prószyć ma także w środę. Wilgotno będzie w całym kraju. Spodziewane są opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz deszczu. W nocy chwyci mróz. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed mgłami i gołoledzią. W kolejnych dniach słońca ma być jak na lekarstwo, lokalnie poprószy też śnieg.

Po opadach śniegu na w niektórych regionach kraju zrobiło się biało. Sypnęło między innymi na Mazowszu, Warmii i Mazurach, na Kujawach, Podlasiu. Najtrudniejsze warunki panują  na wschodzie Polski, gdzie pada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura w wielu miejscach jest ujemna lub bliska zera stopni. Jak wynika z obecnych prognoz, najbliższe godziny mają przynieść kolejną porcję opadów. 

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1005 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Środa zapowiada się ponuro. Zachmurzenie na ogół ma być duże. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Zachodnim Pomorzu. Sypnie też śniegiem, zwłaszcza na wschodzie i w centrum Polski. Prószyć ma między innymi na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu. Opady śniegu nie są wykluczone także na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Kujawach.  W pozostałych regionach spodziewane są opady deszczu i deszczu połączonego ze śniegiem. Widzialność będą utrudniać bardzo gęste mgły. Warunki panujące na drogach mogą być bardzo trudne, dlatego kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Synoptycy ostrzegają też przed gołoledzią. Lokalnie w ciągu dnia utrzymają się ujemne wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza w Olsztynie do plus czterech stopni Celsjusza w Katowicach. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

W nocy niekorzystna aura się utrzyma. Zachmurzenie na ogół ma być duże, spodziewane są też opady śniegu połączonego z deszczem i samego śniegu. Widzialność będą utrudniać bardzo gęste mgły. Chwyci też mróz. Termometry wskażą od minus 8 stopni Celsjusza w Polsce północo-wschodniej do  minus 1 stopnia Celsjusza na południu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany. 

W czwartek duże zachmurzenie się utrzyma. Sporadyczne rozpogodzenia spodziewane są jedynie na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach. Lokalnie chwyci mróz. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 3 stopni Celsjusza do plus 4 stopni Celsjusza w Krakowie. Lokalnie - między innymi na Podlasiu - poprószy też śnieg. Wiatr na ogół ma być umiarkowany, a lokalnie silny i porywisty.

W piątek - zwłaszcza na północnym-wschodzie - ma być jeszcze zimniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza do 6 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Zachmurzenie na ogół ma być duże i całkowite, a słońca jak na lekarstwo. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany. 

Sobota również na ogół ma być pochmurna. Nieliczne przejaśnienia spodziewane są w Małopolsce oraz na Ziemi Lubuskiej. Lokalnie poprószy, zwłaszcza na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do 6 stopni w Krakowie i we Wrocławiu. 

Niedziela też upłynie pod znakiem przelotnych opadów śniegu i deszczu. Poprószy między innymi na Mazowszu oraz na Lubelszczyźnie, a deszcz spodziewany jest głównie na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem oraz w Łódzkie. Zachmurzenie na ogół ma być duże. Lokalne przejaśnienia spodziewane są na Podlasiu. Różnice w temperaturach pomiędzy poszczególnymi regionami bardzo duże. Przewidywana temperatura w ciągu dnia wyniesie od minus 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet plus 8 stopni Celsjusza w Katowicach. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | zima | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama