Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:50

7:41 15:24

13:161:55

-1°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 0°C
 • Ciśnienie 1029 hPa
 • Wiatr SSW 4 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

91
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
361% normy
pm 10
276% normy
Jutro -2°C -6°C
Czwartek -1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu

Pogoda nie rozpieszcza. Synoptycy nadal ostrzegają przed opadami śniegu. Najobficiej prószyć ma na południu i wschodzie kraju - w Małopolsce, na Śląsku, na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem oraz na Lubelszczyźnie i na Podlasiu. Na północy kraju ma z kolei padać śnieg połączony z deszczem. Szykuje się też spadek temperatur. W nocy termometry wskażą wartości poniżej zera.

Po obfitych opadach śniegu najtrudniejsze warunki panują na drogach Podhala. W samym Zakopanem leży kilkanaście centymetrów białego puchu. Na Kasprowym Wierchu spadło pół metra śniegu, wzrosło też zagrożenie lawinowe w Tatrach. Prognozy na najbliższe godziny nie są zbyt optymistyczne.

Reklama

Do Polski wraz z frontem atmosferycznym napływa arktyczna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1013 hPa. 

U Ciebie spadł już śnieg? Przyślij nam zdjęcie, a my pokażemy je innym

Do końca dnia nadal spodziewane są opady śniegu, zwłaszcza w Polsce południowej i wschodniej. Prószyć ma między innymi w Małopolsce na Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem,  na Lubelszczyźnie  oraz na Podlasiu. W Polsce północnej spodziewane są opady śniegu połączone z deszczem. Zimno.  Przewidywana temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 1 stopnia Celsjusza w Kielcach i w Lublinie do 4 stopni Celsjusza w Gdańsku. W nocy jeszcze zimniej. Temperatura będzie się wahać od minus 4 stopni Celsjusza do minus 1  stopnia Celsjusza. W kotlinach górskich jeszcze zimniej - nawet minus pięć stopni Celsjusza. Przymrozki nie są spodziewane jedynie na północy kraju. 

Wtorek nadal chłodny. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopni Celsjusza w Lublinie do 3 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Szczecinie. Miejscami - zwłaszcza na Śląsku - nadal spodziewane są też opady śniegu. Z kolei na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu spodziewane są opady śniegu połączonego z deszczem. Rozpogodzeń i przejaśnień ma być więcej niż w poniedziałek.

W kolejnych dniach na wyraźną poprawę aury nie ma co liczyć. W środę temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie się wahać od zera stopni Celsjusza w Rzeszowie i w Krakowie do 6 stopni Celsjusza w Gdańsku. Na północy kraju zachmurzenie ma być duże i całkowite. Na południu kraju oraz w Polsce centralnej rozpogodzeń i przejaśnień ma być znacznie więcej.Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | prognoza pogody | opady

Reklama

Reklama

Reklama