Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:51

6:20 18:37

17:321:00

15°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr ESE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
145% normy
pm 10
113% normy
Jutro 18°C 9°C
Niedziela 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Śnieg, marznący deszcz, a na północy mróz. Ostrzeżenie przed gołoledzią i zawiejami

Opady śniegu, śniegu połączonego z deszczem i deszczu marznącego - prognozy pogody dla Polski nie są korzystne. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed gołoledzią. Na północnym-wschodzie kraju miejscami możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. Duże różnice w temperaturach się utrzymają. Na Podlasiu termometry wskażą w ciągu dnia minus 7 st. Celsjusza, a na południu nawet 4-5 st. Celsjusza.

Warunki atmosferyczne w kraju nie są korzystne. Po opadach marznącego deszczu sytuacja w kraju - zwłaszcza na kolei - jest bardzo trudna. Oblodzenie sieci trakcyjnej występuje w 57 miejscach w całej Polsce. Najgorzej jest w Wielkopolsce. Prognozy na najbliższe godziny niepokojące.

Reklama

Opady powodujące gołoledź nadal są przewidywane.  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że  oblodzenia dróg i  uszkodzenia linii energetycznych mogą występować także we wtorek, między innymi na Mazowszu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do pieszych, a szczególną ostrożność zaleca zwłaszcza osobom starszym. Na chodnikach jest bardzo ślisko.  - Jeżeli nie musimy wychodzić,  to pozostańmy w domu. To zalecenie dotyczy zwłaszcza osób starszych - apeluje w rozmowie z IAR doktor Alicja Ciechan, dyrektor ds. lecznictwa w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Doktor Ciechan podkreśla, że niezależnie od wieku należy zadbać o obuwie, które ma zapobiegać ślizganiu się.

Szczegółowa prognoza pogody

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływała mroźne kontynentalne powietrze, jedynie na krańcach południowych nieco cieplejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1014 hPa i będzie się wahać.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Spodziewane są opady śniegu, śniegu połączonego z deszczem oraz deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna wyniesie od minus 15 stopni Celsjusza na Podlasiu, około minus 7 stopni Celsjusza  w centrum, do minus 2 stopni Celsjusza na południu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

We wtorek niekorzystna aura się utrzyma. Zachmurzenie na ogół ma być duże. Niemal we wszystkich regionach spodziewane są też opady śniegu oraz śniegu połączonego z deszczem. Duże różnice w temperaturach pomiędzy  poszczególnym regionami kraju się utrzymają. Najzimniej ma być na Podlasiu -  nawet minus 6, minus 7 stopni Celsjusza, a najcieplej na Śląsku; nawet plus 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

W środę najwięcej opadów śniegu spodziewanych jest na południu oraz na wschodzie Polski. Tam też zachmurzenie ma być duże. Im bardziej na północ, tym chwil ze słońcem i rozpogodzeń ma być więcej. Najzimniej ma być na południowym-wschodzie Polski, gdzie termometry będą wskazywać ujemne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do 0 stopni Celsjusza w Katowicach. Wiatr na ogół ma być umiarkowany oraz słaby. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | zima | ostrzeżenie pogodowe

Reklama

Reklama

Reklama