Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:13

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SSE 15 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
95% normy
pm 10
71% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognozy: Śnieg, marznący deszcz, a na północy mróz. Ostrzeżenie przed gołoledzią i zawiejami

Opady śniegu, śniegu połączonego z deszczem i deszczu marznącego - prognozy pogody dla Polski nie są korzystne. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed gołoledzią. Na północnym-wschodzie kraju miejscami możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. Duże różnice w temperaturach się utrzymają. Na Podlasiu termometry wskażą w ciągu dnia minus 7 st. Celsjusza, a na południu nawet 4-5 st. Celsjusza.

Warunki atmosferyczne w kraju nie są korzystne. Po opadach marznącego deszczu sytuacja w kraju - zwłaszcza na kolei - jest bardzo trudna. Oblodzenie sieci trakcyjnej występuje w 57 miejscach w całej Polsce. Najgorzej jest w Wielkopolsce. Prognozy na najbliższe godziny niepokojące.

Opady powodujące gołoledź nadal są przewidywane.  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że  oblodzenia dróg i  uszkodzenia linii energetycznych mogą występować także we wtorek, między innymi na Mazowszu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do pieszych, a szczególną ostrożność zaleca zwłaszcza osobom starszym. Na chodnikach jest bardzo ślisko.  - Jeżeli nie musimy wychodzić,  to pozostańmy w domu. To zalecenie dotyczy zwłaszcza osób starszych - apeluje w rozmowie z IAR doktor Alicja Ciechan, dyrektor ds. lecznictwa w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Doktor Ciechan podkreśla, że niezależnie od wieku należy zadbać o obuwie, które ma zapobiegać ślizganiu się.

Reklama

Szczegółowa prognoza pogody

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływała mroźne kontynentalne powietrze, jedynie na krańcach południowych nieco cieplejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1014 hPa i będzie się wahać.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Spodziewane są opady śniegu, śniegu połączonego z deszczem oraz deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna wyniesie od minus 15 stopni Celsjusza na Podlasiu, około minus 7 stopni Celsjusza  w centrum, do minus 2 stopni Celsjusza na południu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

We wtorek niekorzystna aura się utrzyma. Zachmurzenie na ogół ma być duże. Niemal we wszystkich regionach spodziewane są też opady śniegu oraz śniegu połączonego z deszczem. Duże różnice w temperaturach pomiędzy  poszczególnym regionami kraju się utrzymają. Najzimniej ma być na Podlasiu -  nawet minus 6, minus 7 stopni Celsjusza, a najcieplej na Śląsku; nawet plus 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

W środę najwięcej opadów śniegu spodziewanych jest na południu oraz na wschodzie Polski. Tam też zachmurzenie ma być duże. Im bardziej na północ, tym chwil ze słońcem i rozpogodzeń ma być więcej. Najzimniej ma być na południowym-wschodzie Polski, gdzie termometry będą wskazywać ujemne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do 0 stopni Celsjusza w Katowicach. Wiatr na ogół ma być umiarkowany oraz słaby. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy