Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:23

07:14 17:26

14:10 21:37

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr WSW 20 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 15°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Powieje nawet do 85 km/h. Sypnie śniegiem

Synoptycy nadal ostrzegają przed silnym wiatrem, który może osiągać w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę. Najbardziej niebezpiecznie ma być w górach i na północy kraju. W pozostałych regionach ma być nieco spokojniej. Lokalnie, zwłaszcza na południu oraz w centrum kraju, sypnie też śniegiem.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie  wynosi 1009 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Poniedziałek nadal bardzo wietrzny, zwłaszcza w Tatrach, gdzie podmuchy mają osiągać nawet do 120 kilometrów na godzinę. Silnie powieje też na wybrzeżu, nawet do 85 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej. Porywy mają osiągać do 65 kilometrów na godzinę. Na południu oraz w centrum kraju sypnie śniegiem, a na północy kraju popada deszcz. Słońca jak na lekarstwo, dominować będzie zachmurzenie duże. Wartości na termometrach wysokie. Najchłodniej w Białymstoku, maksymalnie do 2 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu, maksymalnie do 7 stopni Celsjusza.


We wtorek spodziewana jest  poprawa pogody. Na południu i w centrum kraju chwil ze słońcem będzie bardzo dużo,  a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Ponuro jedynie w regionach północnych. Tam też spodziewane są opady deszczu. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu - nawet do 11 stopni Celsjusza, nieco chłodniej w Białymstoku oraz w Rzeszowie -  maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr ma tracić na sile. Mocniej powieje jedynie w górach oraz na Pomorzu.

Środa z deszczem jedynie na północy kraju. Tam zachmurzenie miejscami wzrośnie do dużego.  W pozostałych regionach sporo słońca i ciepło. We Wrocławiu termometry wskażą nawet do 10 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Białymstoku, Gdańsku oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy