Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:56

7:37 15:56

0:363:15

2°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1002 hPa
 • Wiatr SSW 13 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
112% normy
Jutro 2°C -4°C
Sobota 1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Powieje nawet do 85 km/h. Sypnie śniegiem

Synoptycy nadal ostrzegają przed silnym wiatrem, który może osiągać w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę. Najbardziej niebezpiecznie ma być w górach i na północy kraju. W pozostałych regionach ma być nieco spokojniej. Lokalnie, zwłaszcza na południu oraz w centrum kraju, sypnie też śniegiem.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie  wynosi 1009 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Poniedziałek nadal bardzo wietrzny, zwłaszcza w Tatrach, gdzie podmuchy mają osiągać nawet do 120 kilometrów na godzinę. Silnie powieje też na wybrzeżu, nawet do 85 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej. Porywy mają osiągać do 65 kilometrów na godzinę. Na południu oraz w centrum kraju sypnie śniegiem, a na północy kraju popada deszcz. Słońca jak na lekarstwo, dominować będzie zachmurzenie duże. Wartości na termometrach wysokie. Najchłodniej w Białymstoku, maksymalnie do 2 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu, maksymalnie do 7 stopni Celsjusza.


We wtorek spodziewana jest  poprawa pogody. Na południu i w centrum kraju chwil ze słońcem będzie bardzo dużo,  a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Ponuro jedynie w regionach północnych. Tam też spodziewane są opady deszczu. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu - nawet do 11 stopni Celsjusza, nieco chłodniej w Białymstoku oraz w Rzeszowie -  maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr ma tracić na sile. Mocniej powieje jedynie w górach oraz na Pomorzu.

Środa z deszczem jedynie na północy kraju. Tam zachmurzenie miejscami wzrośnie do dużego.  W pozostałych regionach sporo słońca i ciepło. We Wrocławiu termometry wskażą nawet do 10 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Białymstoku, Gdańsku oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama