Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:35

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Powieje do 110 km/h. W środę czeka nas załamanie pogody

W najbliższych dniach pogoda da nam się we znaki. Najbardziej dokuczy bardzo silny wiatr, który będzie osiągał w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę. Najniebezpieczniej będzie na południu kraju oraz na Wybrzeżu. Przydadzą się też parasole, bo popada deszcz połączony ze śniegiem oraz śnieg. Czeka nas też ochłodzenie. O ile poniedziałek będzie jeszcze bardziej ciepły, z temperatura sięgająca nawet 12 st. Celsjusza, to już od wtorku wartości na termometrach będę sukcesywnie spadać. Środa przyniesie wyraźne załamanie pogody.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa  powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 995 hPa będzie powoli rosnąć.

Reklama

Poniedziałek na ogół z dużym zachmurzeniem. Na nieliczne przejaśnienia można liczyć jedynie na Podkarpaciu. W pozostałych regionach na ogół ponuro. Dokuczy tez bardzo silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę. Najbardziej niebezpiecznie będzie w górach, gdzie powieje nawet do 110 kilometrów na godzinę oraz na Wybrzeżu, gdzie wiatr będzie osiągał w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Dobra wiadomość jest taka, że będzie bardzo ciepło. Na termometrach zobaczymy nawet do 12 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być między innymi w Krakowie, Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Nieco chłodniej jedynie w Gdańsku - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza.

Noc z poniedziałku na wtorek na ogół pochmurna. Miejscami popada deszcz, deszcz połączony ze śniegiem, a w górach śnieg. Lokalnie spodziewane są przymrozki, sięgające minus 2 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najzimniej ma być na krańcach północnych.  Z kolei najcieplej, bo aż do 7 stopni Celsjusza, ma być na południowym wschodzie. Nadal mocno powieje. Wysoko w górach wiatr będzie osiągał w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej, maksymalnie powieje do 60-70 kilometrów na godzinę.

Wtorek już wyraźnie chłodniejszy. Zdecydowanie najcieplej będzie w Rzeszowie, gdzie na termometrach zobaczymy maksymalnie do 9 stopni Celsjusza. Równie ciepło w Krakowie - maksymalnie do 8 stopni Celsjusza.  Z kolei najchłodniej w Gdańsku oraz w Katowicach - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Nadal wietrznie. W górach wiatr będzie osiągał w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej.

W środę czeka nas załamanie pogody. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których popada deszcz połączony ze śniegiem oraz śnieg. Dominować będzie zachmurzenie duże. Wyraźnie spadną też wartości na termometrach. Najchłodniej będzie w Kielcach, maksymalnie do 3 stopni Celsjusza, z kolei najcieplej będzie w Rzeszowie - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie miejscami silny i porywisty. Nadal najmocniej ma wiać w górach.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 


 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama