Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:47

5:20 20:01

10:1822:09

23°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 25°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr W 13 km/h
 • Dla biegaczy
  6
  Dobre

  Dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
52% normy
pm 10
35% normy
Jutro 26°C 15°C
Piątek 28°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Poprawa pogody. Ma być ciepło i słonecznie

Bardzo podchmurna i deszczowa ma być już tylko sobota. Kolejne dni mają przynieść wyraźną poprawę pogody. W poniedziałek już w całym kraju zaświeci słońce. Wzrosną też wartości na termometrach. We Wrocławiu ma być nawet do 14 st. C. Taka korzystna tendencja w pogodzie ma się utrzymać co najmniej przez kilka dni. Wiosna rozkręci się na dobre. Przynajmniej tak wynika z prognoz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1025 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Sobota do końca dnia bardzo ponura. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Duże zachmurzenie utrzyma się w całym kraju. Niemal we wszystkich regionach popada też deszcz, a w górach deszcz połączony ze śniegiem i śnieg. Chłodno. Na termometrach zobaczymy od 4 st. Celsjusza w Kielcach do 7 st. Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie nad morzem silny i porywisty.

Noc z soboty na niedzielę pochmurna, ale już z większymi przejaśnieniami. Miejscami popada deszcz, a w górach deszcz połączony ze śniegiem i śnieg. Zimno, zwłaszcza w rejonach podgórskich, gdzie termometry wskażą minus 3 st. Celsjusza. Najcieplej na zachodzie kraju - do 3 st. Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, a na wybrzeżu silny i porywisty.

W niedzielę opady deszczu utrzymają się jedynie na Pomorzu Gdańskim oraz Zachodnim, a także na Podlasiu. Tam duże zachmurzenie się utrzyma.  W pozostałych regionach znacznie pogodniej - chwil ze słońcem będzie całkiem sporo i dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wzrosną też wartości na termometrach. Najcieplej będzie we Wrocławiu - nawet do 12 st. Celsjusza, a najchłodniej w Białymstoku oraz w Olsztynie - do 8 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Prognozy na poniedziałek są wyśmienite. Słońca w każdym regionie ma być mnóstwo, a niebo wręcz bezchmurne. Padać nigdzie nie powinno. Wartości na termometrach również korzystne. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Lublinie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 9 st. Celsjusza.

We wtorek ciepła i wiosenna pogoda ma się utrzymać. Niebo nad Polską będzie wręcz bezchmurne i we wszystkich regionach zaświeci słońce. Na termometrach zobaczymy od 9 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Lublinie do 14 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu. Powieje umiarkowany i słaby wiatr. Padać nigdzie nie powinno.

Środa zapowiada się bardzo podobnie. Chwil ze słońcem ma być mnóstwo, deszcz nie jest spodziewany, a na niebie ani jednej chmurki. Wartości na termometrach równie optymistyczne. Biegunem ciepła będzie Zielona Góra. Temperatura wzrośnie tam do 13 st. Celsjusza. Najchłodniej w Kielcach i w Lublinie - do 9 st. Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje