Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:23

07:13 17:26

18:16 08:59

10°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 35 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
18% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognozy: Popada i mocno się ochłodzi

Opady deszczu, deszczu połączonego ze śniegiem i śniegu i silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę. Prognozy na najbliższe dni nie są zbyt korzystne. Pogoda ewidentnie pokaże nam swoje mniej optymistyczne, typowo jesienne oblicze. Co więcej odczujemy mocne uderzenie chłodu. W czwartek temperatura nie przekroczy 6 stopni Celsjusza.

Pobierz aplikację WEŹ PARASOL

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1009 hPa i będzie się wahać.

Środa upłynie pod znakiem typowo jesiennej, bardzo wilgotnej aury. Parasole przydadzą się mieszkańcom wszystkich regionów kraju. Dodatkowo w górach popada deszcz połączony ze śniegiem i śnieg.  Chłodno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni Celsjusza w Łodzi oraz w Białymstoku do 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie duże i całkowite. Na nieliczne przejaśnienia można liczyć jednie w Lubuskiem oraz na Zachodnim Pomorzu. Dokuczy też silny wiatr. Mocno powieje zwłaszcza na wybrzeżu, w porywach do 85 km/h. Poza tym wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

Reklama


W czwartek opady deszczu powinny na ogół ustąpić, ale odczujemy z kolei bardzo mocne uderzenie chłodu. Termometry wskażą maksymalnie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku, Lublinie oraz w Krakowie do 6 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Gdańsku. Parasoli jednak zbyt głęboko chować do szafy nie warto, bo pokropi między innymi na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Pomorzu Gdańskim, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w Świętokrzyskiem. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a na wybrzeżu i w górach silny. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na Podlasiu.

W piątek w niektórych regionach kraju zrobi się wręcz zimowo. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Mazowszu, Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach popada deszcz połączony ze śniegiem, a w górach śnieg. Zrobi się za to nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Białymstoku do 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Dominować będzie na ogół umiarkowane zachmurzenie, do dużego wzrośnie na wschodzie i północnym-wschodzie kraju.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne