Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:10

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Poniedziałek na ogół pogodny. Wtorek burzowy i mokry

Zachmurzenie na ogół umiarkowanie, opady deszczu jedynie przelotne i temperatura maksymalna od 22 do 26 stopni Celsjusza - takie są prognozy na poniedziałek. We wtorek czeka nas załamanie pogody. W pasie od Podlasia aż po Małopolskę i Podkarpacie spodziewane są burze, które lokalnie mogą być gwałtowne oraz połączone z intensywniejszymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 55 kilometrów na godzinę. Z prognoz wynika, że w środę aura ma się już uspokoić.

Pogodę w Polsce kształtuje front atmosferyczny, wraz z którym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa i będzie spadać.

Reklama

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane, jedyne miejscami wzrastające do dużego. We wszystkich regionach sporo słońca, opady deszczu - głównie o charakterze przelotnym spodziewane są jedynie na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Szczecinie do nawet 26 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

Wtorek przyniesie załamanie pogody. Prognozowane zjawiska pogodowe lokalnie mogą być gwałtowne. Burze spodziewane są między innymi w województwach: małopolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim, podlaskim i dolnośląskim. W pozostałych regionach grzmieć nie powinno, ale spodziewane są opady deszczu. 

Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane oraz duże. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu  dość silny. W burzach porywy mają przybierać na sile i osiągać nawet do 55 kilometrów na godzinę. Prognozowana wysokość opadów deszczu w burzach  do 15 mm.

Środa ma już przynieść aurę spokojniejszą i bardziej sprzyjającą wypoczywającym na wakacjach. Grzmieć już nie powinno, opady deszczu -  i to tylko przelotne  - spodziewane są jedynie na Dolnym Śląsku, a słońce pojawi się we wszystkich regionach. Najchłodniej ma być w Gdańsku, gdzie termometry wskażą jedynie 19 stopni Celsjusza, a najcieplej w Rzeszowie - nawet do 23 stopni Celsjusza.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | burze nad Polską | załamanie pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje