Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:10

07:14 17:26

14:10 21:37

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr W 20 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 15°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody: Zmienny i kapryśny początek listopada

Czeka nas dosyć zmienny i kapryśny początek listopada. W całej Polsce będzie się robić coraz chłodniej. W połowie tygodnia temperatury spadną poniżej 8 stopni Celsjusza. Codziennie warto brać z domu parasol, bo jesienne, przelotne opady deszczu nie ominą żadnego regionu w kraju. Momentami można jednak liczyć na ciepłe promienie słońca.

Według informacji IMGW, Europa zachodnia i centralna znajdują się pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem wyżu z rejonu Czech, na wschodzie zaznacza się jednak niż znad Rosji. Do naszego kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Poniedziałek, 31 października

Reklama

W poniedziałek najcieplej będzie na północy Polski. W woj. zachodniopomorskim i pomorskim termometry wskażą 10 stopni Celsjusza. Podobna temperatura we Wrocławiu. Zachmurzenie będzie przejściowe, ale w niemal całym kraju przelotnie popada deszcz. Mieszkańcy Szczecina, Zielonej Góry, Kielc, Krakowa, Rzeszowa, Lublina i Białegostoku, wychodząc z domu, powinni pamiętać o parasolach.

Termometry wskażą od 6 stopni do 9 stopni Celsjusza.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr. Wysoko w górach zawieje jednak mocniej.

Wtorek, 1 listopada

1 listopada korzystna aura utrzyma się jedynie w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i w Świętokrzyskiem. Będzie tam pochmurno, ale mieszkańcy nie muszą martwić się deszczem. Nad pozostałe regiony nadciągną chmury, z których popada.

Temperatura w całej Polsce będzie nieco wyższa niż w poniedziałek. Termometry wskażą od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 12 stopni Celsjusza we Wrocławiu i Zielonej Górze.

Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr, a na północy kraju porywisty.

Środa, 2 listopada

W środę do Polski znów zawita słońce. Pogoda będzie jednak zmienna i trochę kapryśna. Na jesiennie promienie słońca mogą liczyć mieszkańcy zachodnich i północno-zachodnich krańców Polski. W pozostałych regionach dosyć ponuro i pochmurno. Przydadzą się parasole, bo przelotnie popada w większości regionów. Największe opady przewidywane na Mazowszu.

Temperatura w całym kraju nie przekroczy 9 stopni Celsjusza. Tyle wskażą termometry w Krakowie i Wrocławiu.

Najzimniej będzie z kolei w Olsztynie, Białymstoku, Łodzi i Bydgoszczy. Temperatura wyniesie tam jedynie 6 stopni powyżej zera.

Czwartek, 3 listopada

W czwartek o wiele więcej słońca. Niemal w całym kraju wystąpią jedynie niewielkie i przejściowe zachmurzenia.

Warto jednak pamiętać o parasolu. Dotyczy to szczególnie mieszkańców woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

We wschodnich regionach pochmurno.

Temperatura w całym kraju spadnie i wyniesie od 4 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku.

***

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje