Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:49

4:15 21:00

11:080:54

20°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr N 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
60% normy
Jutro 28°C 17°C
Czwartek 31°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na weekend i początek marca

Weekend ma przynieść wyraźną poprawę pogody. Na niebie pojawi się znacznie więcej słońca, deszcz będzie kropił tylko przelotnie, a na termometrach zobaczymy nawet do 11 stopni Celsjusza. Przyszły tydzień powita nas z kolei deszczem. Przynajmniej tak wynika z prognoz.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1022 hPa  i będzie spadać.

Reklama

Czwartek z opadami deszczu w centrum, na wschodzie oraz południu na kraju. Im bardziej na zachód, tym przejaśnień i chwil ze słońcem znacznie więcej. Wartości na termometrach korzystne. Zdecydowanie najcieplej będzie w Zielonej Górze, nawet do 9 stopni Celsjusza,  a najchłodniej z kolei w Olsztynie i w Gdańsku - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W piątek poczujemy powiew wiosny. Opady deszczu ustąpią i w całym kraju pojawi się słońce. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wzrosną też wartości na termometrach. W Krakowie oraz w Rzeszowie ma być nawet do 10 stopni Celsjusza. nieco chłodniej jedynie w Białymstoku, gdzie termometry wskażą do 5 stopni Celsjusza. tam też przelotnie popada deszcz. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Sobota również pogodna i z dużą ilością słońca. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu. Tam też popada deszcz.  W pozostałych regionach na ogół słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Na termometrach zobaczymy od 6 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 10 stopni Celsjusza w Rzeszowie. 


W niedzielę wartości na termometrach jeszcze poszybują w górę. Zdecydowanie najcieplej będzie w Krakowie -  nawet do 11 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Szczecinie - do 6 stopni Celsjusza. Na ogół słońca nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Do dużego wzrośnie jedynie na krańcach północnych. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Poniedziałek nadal bardzo ciepły, ale jednocześnie bardzo deszczowy. Parasole przydadzą się mieszkańcom wszystkich regionów Polski. Na termometrach zobaczymy od 6 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 10 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie duże, ale można liczyć też na przejaśnienia i rozpogodzenia. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama