Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:58

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Prognozy pogody na weekend

Deszczowo, burzowo i bardzo ciepło, a miejscami upalnie. Pogoda w najbliższy weekend będzie dynamiczna. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed gwałtownymi burzami połączonymi z intensywnymi opadami deszczu, lokalnymi gradobiciami i silnym wiatrem. Najwięcej wyładowań atmosferycznych spodziewanych jest na południu kraju. Najcieplej ma być na Podkarpaciu; tam termometry wskażą nawet 28 st. Celsjusza.

Wschodnia część Polski jest na skraju płytkiego niżu z ośrodkiem nad południową Ukrainą. Nad pozostałą częścią kraju pogodę kształtuje słaby klin wyżu z centrum nad Szkocją. Polska zachodnia znajduje się w chłodniejszym i bardziej suchym powietrzu polarno-morskim, natomiast wschód kraju w cieplejszym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim.
Do końca dnia na przeważającym obszarze utrzyma się zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe są burze, które mogą być  silne i  połączone z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20-25 mm, a na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. Celsjusza w Gdańsku do 27 w Białymstoku. Podczas burz wiatr osiągnie w  porywach do 60 km/h.

Reklama

W sobotę przydadzą się parasole


Sobota również ma być wilgotna. Opady deszczu spodziewane są we wszystkich regionach Polski, najwięcej rozpogodzeń w północno-zachodniej części kraju. W godzinach popołudniowych lokalnie mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu.
Najcieplej ma być w Szczecinie. Tam termometry wskażą 25 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Katowicach: 21 stopni Celsjusza.

Co czeka nas w niedzielę?


Z prognoz na niedzielę wynika, że temperatury mają wzrosnąć, ale w wielu miejscach wystąpią gwałtowne zjawiska w postaci burz połączonych z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem, lokalnie niewykluczone są również gradobicia.
Zagrzmi między innymi w województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim i mazowieckim.
Najwyższe temperatury spodziewane są na Podkarpaciu, tam termometry wskażą nawet 28 st. Celsjusza. W Krakowie,  Kielcach i Łodzi temperatura wzrośnie do 26 st. Celsjusza, najchłodniej ma być na Pomorzu, w Gdańsku maksymalnie 21 st. Celsjusza. 


W poniedziałek temperatury mają jeszcze wzrosnąć; do 29 st. Celsjusza na Podkarpaciu. Od wtorku spodziewane jest ochłodzenie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL