Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:20

07:12 17:29

18:00 07:47

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSW 15 km/h
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
65% normy
pm 10
44% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Prognozy pogody na początek nowego roku

Styczeń tuż tuż, a zima jak na razie tylko w kalendarzu. Jak wynika z obecnych prognoz, dodatnie wartości na termometrach mają się utrzymać, a o śniegu nie ma nawet mowy. Nowy rok przywitamy na ogół korzystną i słoneczną aurą.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi i będzie się wahać. 

Do końca dnia w regionach południowych oraz zachodnich można liczyć na sporą ilość słońca. W pozostałych regionach przejaśnień i rozpogodzeń ma być mniej. Na termometrach nadal korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 5 stopni Celsjusza w Gdańsku. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu dość silny.

Reklama

Noc z poniedziałku na wtorek na ogół pochmurna, ale z większymi przejaśnieniami. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed silnymi mgłami, które mogą znacznie ograniczać widzialność. Lokalnie spodziewane są przymrozki. Temperatura będzie się wahać od minus 3 stopni Celsjusza do plus dwóch stopni Celsjusza. W kotlinach górskich chłodniej; nawet minus 6 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół  ma być słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny.

Sylwester upłynie pod znakiem aury kapryśnej. Na południu kraju zachmurzenie na ogół ma być duże, tam też spodziewane są - głównie przelotne - opady deszczu. W Polsce zachodniej i północno-zachodniej przejaśnień, rozpogodzeń i chwil ze słońcem ma być znacznie więcej. Nadal stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 4 stopni Celsjusza w Szczecinie i w Gdańsku. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany. Jedynie na wybrzeżu ma przybierać na sile. 

Nowy rok powitamy całkiem przyjemną aurą. W środę, 1 stycznia zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na Mazowszu i Podlasiu. W pozostałych regionach można liczyć na sporą ilość słońca. Na termometrach nadal korzystne, dodatnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do 5 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

Co czeka nas w kolejnych dniach? Lokalne opady deszczu są spodziewane, ale o śniegu nie ma nawet mowy. W czwartek, 2 stycznia na zachodzie kraju zachmurzenie ma być duże, a w pozostałych regionach umiarkowane i można liczyć na sporą ilość słońca. Na termometrach nadal wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 6 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Lokalne opady deszczu spodziewane są jedynie na Zachodnim Pomorzu. 

W piątek, 3 stycznia w regionach południowo-zachodnich zachmurzenie ma być umiarkowane, a w pozostałych będzie wzrastać di dużego. Na Kujawach, Podkarpaciu oraz na Pomorzu spodziewane są opady deszczu. Na termometrach nadal dodatnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Lublinie do 6 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Zielonej Górze.

Sobota, 4 stycznia na ogół ma być pogodna i z umiarkowanym zachmurzeniem. Najmniej przejaśnień spodziewanych jest na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz Warmii i Mazurach tam też spodziewane są opady deszczu. W pozostałych regionach można liczyć na spore ilości słońca. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

Niedziela na ogół zapowiada się ponuro. Za to dodatnie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Lokalnie spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Mazowsza, Małopolski, Podkarpacia oraz Lubelszczyzny. Zachmurzenie na ogół ma być duże.

Poniedziałek, 6 stycznia zapowiada się pochmurno i deszczowo. Słońca ma być jak na lekarstwo. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na na Zachodnim Pomorzu oraz w województwie lubuskim. W pozostałych regionach niebo przykryją gęste chmury, z których popada deszcz. Najbardziej deszczowo ma być na Podlasiu, Mazowszu, w Łódzkiem, Świętokrzyskiem oraz na Dolnym Śląsku. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach do 5 stopni Celsjusza w Lublinie, Łodzi oraz Szczecinie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama