Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:19

7:03 17:40

14:2222:44

6°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 6°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr SE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
135% normy
Jutro 20°C 7°C
Czwartek 19°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na początek marca

Dużo słońca, na ogół umiarkowane zachmurzenie i coraz wyższe wartości na termometrach - takie są prognozy na najbliższe dni. Końcówka lutego zapowiada się zatem bardzo ciepło, a początek marca? Niemniej optymistycznie. W niedzielę 2 marca w Krakowie ma być 13 st. C, a we Wrocławiu nawet 14 stopni Celsjusza! W prognozach zatem wiosna w pełni, a o zimie słuch zaginął...

Pogodę w Polsce kształtuje wyż znad Rosji, do kraju nadal napływa ciepłe powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1027 hPa i będzie się wahało.

Reklama

Wtorek zapowiada się w całym kraju bardzo korzystnie. Zachmurzenie na ogół ma być małe i umiarkowane. Od Bałtyku aż po Tatry mnóstwo słońca. Padać nigdzie nie powinno, a termometry będą wskazywać wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny i porywisty. 

Noc z wtorku na środę na ogól pogodna; zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. Widzialność, zwłaszcza nad ranem, mogą utrudniać gęste mgły. Temperatura będzie się wahać od minus 3 stopni Celsjusza do plus 1 stopnia Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W środę słońca również nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, a miejscami wręcz małe. Wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 12 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Najmniej przejaśnień spodziewanych jest na Zachodnim Pomorzu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Opady raczej nie są spodziewane.

W czwartek chmur ma być nieco więcej, ale na rozpogodzenia i chwile ze słońcem również można liczyć. Nadal będzie ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 11 stopni Celsjusza w Krakowie i we Wrocławiu. Wiatr na ogół  słaby i umiarkowany. 

Piątek przyniesie jeszcze więcej chwil ze słońcem i wyższe niż w czwartek wartości na termometrach. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na Podlasiu, Kujawach oraz Lubelszczyźnie, w pozostałych regionach dużo przejaśnień i rozpogodzeń. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 12 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Padać raczej nie powinno.

Pierwszy weekend marca zapowiada się wyjątkowo optymistyczne. Sobota będzie słoneczna, na ogół z umiarkowanym i małym zachmurzeniem, bezdeszczowa i  bardzo ciepła. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 13 stopni Celsjusza w Katowicach i w Krakowie. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

W niedzielę optymistyczna, wiosenna tendencja się utrzyma. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane oraz małe, chwil ze słońcem od Bałtyku aż po Tatry bardzo dużo, a na termometrach wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 14 stopni Celsjusza we Wrocławiu! Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W poniedziałek, 3 marca zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie na krańcach zachodnich oraz południowych.  W pozostałych regionach rozpogodzeń i chwil ze słońcem ma być więcej. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do nawet 11 stopni Celsjusza w Rzeszowie, Katowicach oraz we Wrocławiu. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | wiosna

Reklama

Reklama