Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:27

07:22 16:15

05:02 12:42

2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr WNW 35 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
19% normy
pm 10
11% normy
Jutro 3°C 2°C
Niedziela 4°C -2°C

Prognozy pogody na początek lutego

Luty przyniesie bardzo ciepłą - jak na obecną porę roku - aurę. Na termometrach zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być między innymi w Krakowie. Przydadzą się też parasole, bo miejscami popada deszcz, ale na chwile ze słońcem również można liczyć. Dokuczy też silny wiatr. Synoptycy ostrzegają, że w górach powieje nawet do 110 kilometrów na godzinę. W kolejne dni o siarczystych mrozach też możemy zapomnieć. Termometry będą nadal wskazywać wysokie wartości. Przynajmniej tak wynika z długoterminowych prognoz.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa i będzie spadać.

Wtorek - jak na luty - bardzo ciepły. Termometry będą wskazywać nawet do 12 stopni Celsjusza. Biegunem ciepła będzie tym razem Kraków, gdzie na termometrach zobaczymy nawet do 12 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w pozostałych częściach kraju, maksymalnie od 7 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Białymstoku do  nawet 11 stopni Celsjusza w Katowicach oraz we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w górach oraz  nad morzem silny i osiągający w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę. Przydadzą się też parasole, bo wielu regionach popada deszcz. Ale na chwile ze słońcem też można liczyć. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na zachodzie Polski.

Reklama


Noc z wtorku na środę z dużym zachmurzeniem. Miejscami popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie do 1 st. Celsjusza do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany oraz dość silny. Najmocniej powieje nad morzem - nawet do 110 kilometrów na godzinę.


Środa ze sporą ilość słońca. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach jednak nieco spadną. Najcieplej będzie w Krakowie - maksymalnie do 8 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Białymstoku, Olsztynie oraz w Szczecinie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a nad morzem silny i osiągający w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. Na południu, zachodzie oraz północy miejscami pokropi deszcz, dlatego warto przed wyjściem z domu uzbroić się w parasole.

Czwartek również z opadami deszczu i to w całym kraju. Najwięcej pogodnego nieba na wschodzie kraju. W regionach zachodnich zachmurzenie wzrośnie do dużego. Wartości na termometrach nieco niższe. Najcieplej będzie w Krakowie, Poznaniu oraz w Zielonej Górze - do 5 stopni Celsjusza, a z kolei najchłodniej w Olsztynie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 3 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

 


 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy