Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:44

05:00 20:23

00:38 16:53

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
33% normy
Jutro 20°C 14°C
Czwartek 22°C 16°C

Prognozy pogody na pierwszy weekend października

W najbliższych dniach aura będzie nam sprzyjać. Jak wynika z prognoz, pierwszy weekend października będzie nie tylko słoneczny, ale i stosunkowo ciepły. Temperatura wzrośnie nawet do 19 st. C , a niebo miejscami będzie wręcz bezchmurne. Co więcej, padać raczej nigdzie nie powinno. Bardzo chłodne będą tylko noce. Na Podlasiu spodziewane są przymrozki, sięgające nawet minus 3 st. C. Pogodne dni będą nam jednak rekompensować zimne noce. Korzystna tendencja w pogodzie ma się utrzymać co najmniej przez kilka dni.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym, napływa od zachodu chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zaznacza się też wpływ powietrza kontynentalnego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1029 hPa  i będzie rosnąć. 

Szczegółowa prognoza pogody

Po bardzo deszczowej środzie, czwartek ma przynieść znacznie więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Opady mają pojawiać się tylko miejscami - głównie na południu kraju - i będą mieć raczej charakter przelotny.  Im bardziej na północ, tym pogodniej oraz słonecznej. Na ogół ciepło. Termometry wskażą od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Lublinie do nawet 19 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Reklama

Noc z czwartku na piątek wyraźnie chłodniejsza. Lokalnie na Podlasiu spodziewane są przygruntowe przymrozki do minus 3 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach nieco cieplej. Termometry będą wskazywać od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 11 stopni Celsjusza na Pomorzu. Na ogół pogodnie. Pokropić może tylko miejscami i głównie na południu kraju. Widzialność - zwłaszcza nad ranem - będą utrudniać gęste mgły. 

Piątek ma przynieść jeszcze większą porcję słońca. Zachmurzenie we wszystkich regionach kraju zmaleje do umiarkowanego. Co najważniejsze, we wszystkich regionach  ustąpią też opady deszczu. Wartości na termometrach nadal korzystne. Najcieplej będzie w Szczecinie -  nawet do 19 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Rzeszowie - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

W sobotę aura również ma nas rozpieszczać. We wszystkich regionach kraju - od Bałtyku aż po Tatry - mnóstwo słońca. Co więcej, niebo będzie wręcz bezchmurne i padać raczej nigdzie nie powinno. Nieco chłodniej, na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 stopni Celsjusza w Lublinie i w Białymstoku do nawet 17 stopni Celsjusza w Szczecinie, Zielonej Górze oraz we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W niedzielę pogoda również nas nie rozczaruje i nadal będzie sprzyjać jesiennym spacerom. Słońca nigdzie nie zabraknie i dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Wzrosną też nieco wartości na termometrach. Najcieplejszym regionem Polski będzie Dolny Śląsk, gdzie termometry wskażą nawet do 18 stopni Celsjusza, a najchłodniejszym Podlasie. Tam ma być maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Parasole się nie przydadzą, bo deszcz nadal raczej nie jest spodziewany. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Dobra pogodowa passa utrzyma się także na początku tygodnia. Poniedziałek powita nas sporą porcją słońca i na ogół bezchmurnym niebem. Wartości na termometrach nadal korzystne. Biegunem ciepła nadal będzie Wrocław, gdzie ma być nawet do 19 stopni Celsjusza. Chłodem powieje tylko na Podlasiu i Warmii i Mazurach. Tam termometry wskażą maksymalnie do 11-12 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje