Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:24

7:36 15:58

13:164:31

5°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 1°C
 • Ciśnienie 1001 hPa
 • Wiatr WSW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
47% normy
Jutro 1°C -5°C
Niedziela 0°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na najbliższy weekend

Zachmurzenie na ogół umiarkowane, lokalnie wzrastające do dużego, miejscami opady deszczu, a w górach śniegu i śniegu połączonego z deszczem - takie są prognozy na najbliższe dni. Na chwile ze słońcem również możemy liczyć. Termometry wskażą maksymalnie 17-18 stopni Celsjusza. Najpogodniej ma być w sobotę. Ostatni weekend lata upłynie zatem pod znakiem na ogół sprzyjającej aury. Pierwszy tydzień jesieni zapowiada się jeszcze bardziej optymistycznie.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w  Warszawie wynosi  1010 hPa i będzie rosło.

Reklama

W piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego. Lokalnie spodziewane są opady. Deszcz spodziewany jest w pasie od Gdańska po Białystok oraz od Wrocławia po Rzeszów. Najwięcej pogodnego nieba w Polsce centralnej. Wysoko w górach spodziewane są opady śniegu raz deszczu ze śniegiem. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz Białymstoku do 16 stopni Celsjusza w Rzeszowie, Krakowie oraz w Gdańsku. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany, jedynie na wybrzeżu porywisty.

Noc z piątku na sobotę na ogół pochmurna i chłodna. Temperatura minimalna wyniesie od 6 do 8 stopni Celsjusza. Wysoko w górach spodziewane są opady śniegu. Miejscami pojawią się zamglenia.

W sobotę na chwile ze słońcem mogą liczyć mieszkańcy wszystkich regionów. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane, jedynie na Podlasiu wzrastające do dużego. W pasie od Szczecina do Krakowa spodziewane są lokalne opady deszczu, na szczęście głównie o charakterze przelotnym. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza do 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej ma być w Białymstoku, zaś najpogodniej w Szczecinie.

Niedziela wyraźnych zmian w pogodzie nie przyniesie. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz duże. Najwięcej rozpogodzeń spodziewanych jest na Pomorzu, Dolnym Śląsku oraz na Podkarpaciu. Padać raczej nie powinno przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie i Katowicach do 17 stopni Celsjusza w Szczecinie.

Ostatni weekend lata upłynie zatem pod znakiem raczej sprzyjającej aury. Warto pamiętać, że w najbliższą niedzielę, o godz. 22.44 polskiego czasu, Słońce znajdzie się w punkcie równonocy jesiennej i wejdzie w znak Wagi, rozpoczynając tym samym astronomiczną jesień.

Pierwszy tydzień jesieni przywita nas aurą bardzo korzystną. Słońca ma być sporo, a temperatury wzrosną. W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 19 stopni Celsjusza.


We wtorek ma być jeszcze cieplej. Termometry wskażą maksymalnie od 17 stopni Celsjusza do nawet 22 stopni Celsjusza. Nikt nie powiedział, że jesień nie może być piękna...Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | temperatura | jesień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy