Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:33

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr WNW 15 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
34% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognozy pogody na najbliższe dni i Święta Wielkanocne

Dwa najbliższe dni upłyną pod znakiem aury kapryśnej, dynamicznej i niezbyt ciepłej. Przydadzą się też parasole, dodatkowo w górach spodziewane są opady śniegu. Poprawę pogody ma przynieść czwartek. Wzrosną wartości na termometrach i pojawi się znacznie więcej słońca. Prognozy na kolejne, świąteczne dni są - przynajmniej jak na razie - bardzo optymistyczne. Jeśli długoterminowe prognozy się sprawdzą, w Wielką Sobotę ma być nawet do 22 st. Celsjusza. Niedziela Wielkanocna również na ogół ciepła i co najważniejsze raczej bezdeszczowa. W Lany Poniedziałek aura zacznie nieco kaprysić. Miejscami spadnie deszcz i wzrośnie zachmurzenie, ale wartości na termometrach nadal będą wysokie.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa chłodne arktyczne powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1007 hPa i będzie rosło. 

Wtorek na ogół pochmurny w całym kraju. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest  na Podkarpaciu, Zachodnim Pomorzu, Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz w Lubuskiem. W pozostałych regionach słońca jak na lekarstwo. Warto mieć też przy sobie parasol, bo deszcz - poza Podkarpaciem oraz Zachodnim Pomorzem - spodziewany jest wszędzie. W górach może poprószyć sam śnieg. Chłodno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Katowicach do 12 stopni Celsjusza w Poznaniu. Wiatr na ogół umiarkowany oraz silny, zwłaszcza na wybrzeżu. Tam może osiągać w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę.

Reklama

W środę opady mają stopniowo ustępować, zwłaszcza regionach północnych i zachodnich. Deszcz utrzyma się jedynie na południu. Tam zachmurzenie będzie na ogół duże. W pozostałych regionach zmaleje do małego. Nadal stosunkowo chłodno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 11 stopni Celsjusza w Poznaniu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Czwartek przyniesie wyraźną poprawę pogody w całym kraju. Opady deszczu ustąpią już wszędzie, zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego, a miejscami wręcz do małego. Będzie też cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Rzeszowie do 13 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany.

Piątek pogodny, ciepły i słoneczny na południu, w centrum i na zachodzie kraju. Im bardziej na północ, tym chmur ma przybywać. Dodatkowo w Lubuskiem, w Wielkopolsce, na Podlasiu oraz na Zachodnim Pomorzu spodziewane są opady deszczu. Wartości na termometrach korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 17 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

Prognozy na Wielką Sobotę są fantastyczne. Słońca będzie mnóstwo, a deszcz spodziewany jest jedynie na Podkarpaciu. Wartości na termometrach mocno poszybują w górę. Poczujemy przedsmak lata. Temperatury będą się wahać od 17 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Padać raczej nigdzie nie powinno.

Niedziela Wielkanocna również upłynie pod znakiem aury sprzyjającej spacerom. Wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach do nawet 21 stopni Celsjusza w Szczecinie. Na chwile ze słońcem również na ogół można liczyć. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Lubelszczyźnie, w Łódzkiem, w Świętokrzyskiem oraz w Wielkopolsce. Padać raczej nie powinno.

Lany Poniedziałek również ma być ciepły, ale prognozowane są również opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Kujaw, Wielkopolski, Dolnego Śląska, Śląską, Małopolski, Podkarpacia oraz województwa lubuskiego. W pozostałych regionach znacznie pogodniej.  Utrzyma się na ogół umiarkowane zachmurzenie. Temperatury będą się wahać od 18 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Katowicach do nawet 21 stopni Celsjusza w Szczecinie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje