Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:02

4:15 21:00

11:080:54

27°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 28°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr W 17 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca średniej aktywności komarów
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
55% normy
pm 10
36% normy
Jutro 28°C 16°C
Czwartek 31°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na długi weekend. W sobotę uwaga na burze

Długi sierpniowy weekend upłynie pod znakiem bardzo zmiennej i kapryśnej aury. Na upały nie ma co liczyć. Za sprawą polarno-morskiej masy powietrza będzie coraz chłodniej. Najbardziej deszczowa i burzowa ma być sobota. W niedzielę wreszcie nastąpi poprawa aury. Na chwile ze słońcem mogą liczyć mieszkańcy wszystkich regionów kraju.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 996 hPa i będzie powoli spadać.

Reklama

W piątek chwil ze słońcem nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie w regionach zachodnich i północo-zachodnich. Tam popada deszcz. Parasole przydadzą się mieszkańcom  Pomorza Gdańskiego, Kujaw, Wielkopolski, Zachodniego Pomorza oraz województwa lubuskiego. Miejscami niewykluczone są burze. Front będzie przemieszczał się z zachodu na wschód. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć porywisty wiatr,  osiągający w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Prognozowana wysokość opadów wyniesie do 15 mm. Wartości na termometrach bardzo wyrównane i umiarkowane. Najchłodniej będzie w Zielonej Górze - do 21 stopni Celsjusza, a najcieplej w Krakowie, Rzeszowie oraz Łodzi - do 23 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Prognozy na sobotę są fatalne. W całym kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego, słońca będzie jak na lekarstwo i niemal we wszystkich regionach kraju, poza krańcami północnymi, zagrzmi. Synoptycy ostrzegają, że burze lokalnie mogą być gwałtowne i połączone z intensywnymi opadami deszczu oraz wiatrem osiągającym w porywach nawet do 65-70 kilometrów na godzinę. Prognozowana wysokości opadów wyniesie do 20 mm. Burzowy front będzie przesuwał się z zachodu na wschód. Będzie też znacznie chłodniej. W Katowicach na termometrach zobaczymy maksymalnie do 17 stopni Celsjusza, najcieplej ma być w Białymstoku - maksymalnie do 22 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany.

Na szczęście,  już w niedzielę nad Polską pojawi się znacznie więcej słońca. Zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i na ogół ustąpią opady deszczu. Pokropić może tylko lokalnie. Uspokoją się również burze. Na upały jednak nie ma co liczyć. Wartości na termometrach nadal bardziej jesienne niż letnie. Najcieplej będzie we Wrocławiu - do 22 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Krakowie - maksymalnie do 20 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby  umiarkowany.

Poniedziałek upłynie pod znakiem na ogół korzystnej aury. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, na chwile ze słońcem można liczyć we wszystkich regionach kraju, a deszczu pokropi jedynie przelotnie, głównie na Pomorzu Gdańskim, Pomorzu Zachodnim, Kujawach oraz Warmii i  Mazurach.Na termometrach nadal wartości umiarkowane. Maksymalnie od 21 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Gdańsku do 24 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend! 

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje