Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:11

5:41 17:47

6:5220:03

-2°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr E 22 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo czyste
pm 2.5
46% normy
pm 10
33% normy
Jutro 1°C -7°C
Środa 2°C -7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na długi weekend

Pogoda w najbliższych dniach będzie zmienna i dynamiczna. Co prawda, możemy liczyć na rozpogodzenia i chwile ze słońcem, ale nie zabraknie też opadów deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Lokalnie spodziewane są również burze, którym gdzieniegdzie mogą towarzyszyć gradobicia. Będzie za to cieplej niż dotychczas. W czwartek i piątek termometry wskażą na północy kraju 26-27 st. Celsjusza.

Reklama

Do Polski napływa powietrze, dzięki któremu temperatury wzrosną, ale prognozy pogody na długi weekend wymarzone nie są. Nie zabraknie przelotnych opadów i lokalnych burz, miejscami gwałtownych.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


W czwartek zachmurzenie ma być na ogół umiarkowane i duże. Niemal we wszystkich regionach kraju - od Rzeszowa po Szczecin spodziewane są przelotne opady deszczu. W województwach: wielkopolskim, podkarpackim, lubelskim i mazowieckim  prognozowane są burze połączone z silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet 70-80 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są też gradobicia.
Najlepszą pogodą będą cieszyć się mieszkańcy północnych regionów Polski, gdzie słońca ma być więcej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. Celsjusza w Katowicach do 26 st. Celsjusza w Olsztynie i 27 st. Celsjusza w Białymstoku.


Piątek na przeważającym obszarze kraju ma być pochmurny, ale pojawią się też przejaśnienia. Podobnie jak w czwartek przydadzą się parasole. Przelotnie popada między innymi na Podkarpaciu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz w Łódzkiem. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. Celsjusza w Kielcach do 27 st. Celsjusza w Białymstoku. 


Sobota i niedziela  radykalnych zmian w pogodzie niestety nie przyniosą. Z prognoz wynika, że pochmurna, deszczowa i burzowa aura się utrzyma. W sobotę wyładowania atmosferyczne spodziewane są głównie na północy kraju: w województwach podlaskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko- mazurskim. Najpogodniej ma być  na Lubelszczyźnie i na Pomorzu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie w sobotę od 15 st. Celsjusza w Katowicach do 26 st. Celsjusza w Białymstoku. 


Niedziela zapowiada się podobnie. Opady deszczu spodziewane są głównie na południu kraju: w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. W pozostałych regionach rozpogodzeń ma być więcej. Na termometrach zobaczymy od 17 st. Celsjusza w Katowicach i Rzeszowie do 25 st. Celsjusza w Białymstoku.

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama