Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:36

5:21 19:59

11:3322:33

16°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 16°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr W 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
54% normy
pm 10
36% normy
Jutro 27°C 17°C
Sobota 28°C 17°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na długi weekend

Pogoda w najbliższych dniach będzie zmienna i dynamiczna. Co prawda, możemy liczyć na rozpogodzenia i chwile ze słońcem, ale nie zabraknie też opadów deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Lokalnie spodziewane są również burze, którym gdzieniegdzie mogą towarzyszyć gradobicia. Będzie za to cieplej niż dotychczas. W czwartek i piątek termometry wskażą na północy kraju 26-27 st. Celsjusza.

Reklama

Do Polski napływa powietrze, dzięki któremu temperatury wzrosną, ale prognozy pogody na długi weekend wymarzone nie są. Nie zabraknie przelotnych opadów i lokalnych burz, miejscami gwałtownych.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


W czwartek zachmurzenie ma być na ogół umiarkowane i duże. Niemal we wszystkich regionach kraju - od Rzeszowa po Szczecin spodziewane są przelotne opady deszczu. W województwach: wielkopolskim, podkarpackim, lubelskim i mazowieckim  prognozowane są burze połączone z silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet 70-80 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są też gradobicia.
Najlepszą pogodą będą cieszyć się mieszkańcy północnych regionów Polski, gdzie słońca ma być więcej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. Celsjusza w Katowicach do 26 st. Celsjusza w Olsztynie i 27 st. Celsjusza w Białymstoku.


Piątek na przeważającym obszarze kraju ma być pochmurny, ale pojawią się też przejaśnienia. Podobnie jak w czwartek przydadzą się parasole. Przelotnie popada między innymi na Podkarpaciu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz w Łódzkiem. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. Celsjusza w Kielcach do 27 st. Celsjusza w Białymstoku. 


Sobota i niedziela  radykalnych zmian w pogodzie niestety nie przyniosą. Z prognoz wynika, że pochmurna, deszczowa i burzowa aura się utrzyma. W sobotę wyładowania atmosferyczne spodziewane są głównie na północy kraju: w województwach podlaskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko- mazurskim. Najpogodniej ma być  na Lubelszczyźnie i na Pomorzu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie w sobotę od 15 st. Celsjusza w Katowicach do 26 st. Celsjusza w Białymstoku. 


Niedziela zapowiada się podobnie. Opady deszczu spodziewane są głównie na południu kraju: w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. W pozostałych regionach rozpogodzeń ma być więcej. Na termometrach zobaczymy od 17 st. Celsjusza w Katowicach i Rzeszowie do 25 st. Celsjusza w Białymstoku.

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama